У Мін’юсті візьмуться за держреєстраторів

Поділитися:

У Міністерстві юстиції України заявляють, що до кінця цього місяця у системі державних реєстрів з’являться технічні інструменти для запобігання незаконних дій державними реєстраторами.

Так, за словами заступниці міністра юстиції з питань держреєстрації Ольги Оніщук, відомство готує так звані острівці безпеки, які блокуватимуть такі протиправні дії нотаріусів.

Разом з цим вона дала дві практичні поради для власників земельних ділянок – необхідно подбати про присвоєння кадастрового номеру ділянці, що вважається аграрним паспортом. Без нього не можна здійснити жодної юридичної операції із землею. Також потрібно, щоб відомості про речові права не перебували виключно на паперових носіях, а й були зафіксовані у держреєстрах.

Нагадаємо, у Міністерстві юстиції розповіли про механізм зміни цільового призначення земельної ділянки. Там зазначають, що для цього потрібна нотаріально засвідчена заява і підписана власником. Цей документ стане підставою для розробки проекту землеустрою з відведення ділянки землі приватної власності, цільове призначення якої змінюється.

Також ми писали, що експерти розповіли, як територіальним громадам підготуватися до відкриття ринку землі в Україні.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 14:03
Зокрема, Кулеба вважає, що НАТО «не зробив нічого», щоб Україна...
21 Червня 2021 року - 13:32
Йдеться про тендер, в результаті якого паливо АТ «Укрзалізниця» продала...
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб