У Держрезерві розповіли про критично малі запаси зерна

Поділитися:

Наразі у Держрезерві запаси зерна перебувають на критично низькому рівні. Зокрема, через відсутність фінансування, заявляють у Державному агентстві резерву України.

«Через відсутність фінансування на поповнення запасів матеріальних цінностей державного резерву із загального фонду державного бюджету протягом останніх 10 років, на сьогоднішній день запаси зерна знаходяться на критичному рівні. Асигнування загального фонду бюджету на поповнення запасів державного резерву, у тому числі зерна нового врожаю, Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» не передбачені», — йдеться у повідомленні.

Станом на сьогодні на підприємствах Держрезерву зберігається зерно врожаїв 1999-2018 років, що значно перевищує затверджені терміни зберігання — 2 роки. У відомстві зазначили, що єдиним джерелом асигнувань у 2021 році залишаються надходження спеціального фонду державного бюджету від реалізації матеріальних цінностей Держрезерву.

«Станом на 01 вересня 2021 року фактичні надходження від реалізації матеріальних цінностей державного резерву становили 215,5 млн грн, з яких асигнування на накопичення — 193,9 млн грн. Навіть для виконання в повному обсязі плану освіження матеріальних цінностей державного резерву на 2021 рік Держрезерву необхідні додаткові асигнування загального фонду бюджету в сумі 565,7 млн грн», — зазначили у відомстві.

Також у Держрезерві заявили, що такий стан справ з матеріальним резервом України може стати загрозою національній безпеці держави.

«Такий стан справ з державним матеріальним резервом України може призвести до того, що в разі виникнення надзвичайних ситуацій, уряд не буде мати джерел для надання допомоги економіці України, що є потенційною загрозою національній безпеці держави», — заявили у відомстві.

Водночас у Державній службі статистики повідомили, що в Україні станом на початок серпня обсяг залишків зернових та зернобобових збільшився до 19,475 мільйона тонн. Показник перевищує минулорічний на 2,026 млн тонн або 11,6%.

Також ми писали про те, що за інформацією Міністерства аграрної політики і продовольства, Україна з початку цього сезону експортувала 6,177 мільйона тонн зерна.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Жовтня 2021 року - 22:30
8-11 листопада відбудеться процедура тестування та відбору охочих працювати в...
28 Жовтня 2021 року - 20:59
На ці кошти, зокрема, планують придбати експрес-тести для покращення рівня...
28 Жовтня 2021 року - 20:01
Він разом з іншими експосадовцями готувався здійснити переворот в КСУ,...
28 Жовтня 2021 року - 19:01
Заробляли шахраї - за рахунок завищення вартості своїх послуг.