У Держекоінспекції розповіли, скільки деревного вугілля роблять у ЄС із української деревини

Поділитися:

У Державній екологічній інспекції України повідомляють, що частка української деревини у виготовленні деревного вугілля у Європейському Союзі становить 22%.

За словами голови відомства Андрія Мальованого, це випливає з даних компанії EOS Data Analytics та Інституту космічних досліджень НАН України. Вони загалом спрогнозували, що через 30-40 років кільком регіонам України, зокрема Рівненщині і Житомирщині, загрожує перспектива залишитися без лісу через масові незаконні вирубки, а також експорт вітчизняної деревини за кордон. І це, зважаючи на те, що зараз Україна – у десятці найбільших лісових європейських держав: 8-ме місце – за площею лісів, 6-те – за запасами деревини.

Так, щомісяця Держекоінспенція фіксує у середньому близько 200 фактів незаконної вирубки. В Україні винищуються цілі лісові масиви, такі масштаби межують із екоцидом. Навіть світові бренди, такі як IKEA – підозрюють у використанні для виробництва своєї продукції деревини із вкраденого з України лісу, наголошує посадовець.

Відомство минулого року нарахувало більше 354,6 мільйонів гривень збитків від знищення лісів – показник на 112% вищий порівняно з попереднім роком. І лише за 5 місяців поточного року збитків завдано на близько 130 мільйонів гривень.

Нагадаємо, раніше Держекоінспекція пропонувала збільшити штрафи за вирубку лісів.

Також ми писали, що президент України Володимир Зеленський заявив про те, що незаконну вирубку лісів у карпатському регіоні зупинено.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ