“У 2020-му “Нафтогаз” показав падіння видобутку газу в 1%, тоді як “Shell” – 13%, “Газпром” – 12%”, – експерт

Поділитися:

Компанії у секторі нафти та газу у 2020 році зафіксували збитки — про це йдеться в ексклюзивній презентації представників міжнародної консалтингової компанії, яка була представлена під час стратегічної сесії групи “Нафтогаз”. Ішлося там і про оптимізм, щодо майбутнього “Нафтогазвидобування”.

Які підстави для цього з урахуванням несприятливої ринкової ситуації – в ефірі телеканалу “Перший Діловий” обговорили з директором зі стратегічних проєктів “Нафтогаз розвідка та видобування” Максимом Вітиком.

“Минулий рік був достатньо складний, але, незважаючи на це, ми видобули 13,5 млрд кубічних метрів газу. Це в умовах падіння цін на газ на 30%, і падіння інвестицій на 50%. Ми перевиконали план на 2%. План, який був поставлений нам наглядовою радою”, – зазначив посадовець.

Також він розповів про вплив пандемії коронавірусу на ситуацію з видобутком нафти та газу у 2020 році.

“Якщо ціни на нафту, або на газ падають – відповідно це впливає на прибутковість бізнесу. Це, у свою чергу, впливає на контракторів, впливає на поставки, впливає на наші тайм-лайни, які викладені в нас по бурінню. І у зв’язку з цим відбуваються якісь затримки. Але на чому важливо наголосити – цікавий факт, про нього багато людей забувають, що “Нафтогаз” показав падіння видобутку порівняно з попереднім, 2019-м роком, тільки на 1%. Якщо взяти падіння, яке показав концерн “Shell” – 13%, “Газпром” – 12%”, – наголосив Вітик.

Також він розповів, чому за роки незалежності не відбулося суттєвого зростання видобутку газу. За його словами, в основному це пов’язано з тим, що нафтогазові родовища мають тенденцію до виснаження. 75% родовищ газу у портфоліо “Нафтогазу” виснажені десь на 80%, що є природною закономірністю. Другий фактор цього: відсутність інвестицій, обмежені технології, відсутність експертиз та корупція.

“Ми зараз у групі “Нафтогаз” намагаємося повернути цей процес. Вибудували одну з найпотужніших команд у світі… Готові до викликів, які поставлені державою. Інвестуємо у дуже важливі передові технології. Багато серйозних змін відбувається в компанії”, – зазначив посадовець.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
5 Травня 2021 року - 18:56
При цьому державні аудитори працюють набагато ефективніше
5 Травня 2021 року - 18:28
З 1 травня субсидію розраховують за новим порядком.
5 Травня 2021 року - 16:10
Якщо особа з інвалідністю є учасником бойових дій - їй...
5 Травня 2021 року - 15:35
Нардепи пропонують позбавити ЦНАПи права самовільно встановлювати терміни розгляду документів.