Турки продовжують вигравати тендери “Укравтодору”

Поділитися:

Фаворити «Укравтодору» продовжують вигравати тендери на будівництво та ремонт доріг. До того ж – за завищеними цінами. Журналісти-розслідувачі з’ясували, що минулого тижня турецька будівельна компанія «Онур» отримала від Укравтодору півтора мільярда гривень на ремонт траси до ОРДЛО.

І виявили, що ціни на будівельні матеріали були значно вищими від ринкових. Зокрема вартість асфальту та щебеню в середньому була на 500 гривень за тонну дорожча, за звичайні ринкові ціни.

Ще одну ділянку цієї ж траси до ОРДЛО «Онур» ремонтував і минулого року. Однак результати тендеру привернули увагу правоохоронців.

Вони виявили, що службовці Укравтодору в Луганській області змовилися з посадовцями «Ростдорстрой», «Автомагістраль-Південь» та «Онур Конструкціон Інтернешнл, і затвердили тендерну документацію, яка не дозволяла брати участь у торгах іншим учасникам.

В результаті це давало їм можливість отримували «відкати» у розмірі 10% від укладених договорів. Нині поліція і прокуратура ведуть кримінальне провадження.

Нагадаємо, що дані системи ProZorro свідчать, що Служба автомобільних доріг у Запорізькій області уклала з ТОВ «Автомагістраль-Південь» угоду вартістю 116,86 млн грн на додаткові роботи з ремонту траси Т-08-20 Якимівка-Кирилівка на ділянці км 2 +848 – км 44+415 за переговорною процедурою.

При цьому замовник не оприлюднив жодного документа, який би підтверджував необхідність можливості переговорної процедури. Також немає повної інформації та обґрунтування робіт на цьому об’єкті.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ