Ціни на нафту перейшли до зростання через ситуацію в Лівії та Казахстані

Поділитися:

Ціни на нафту зростають через нестабільну ситуацію в Казахстані та Лівії, повідомляє «Перший Діловий» телеканал.

Вартість березневих ф’ючерсів нафти марки Brent – 81 долар 89 центів за барель, що на 14 центів вище ціни на закритті попередньої сесії. Лютневі ф’ючерси WTI на лютий коштують 79 доларів за 1 цент за барель. Це на 11 центів вище за попередню вартість.

Ситуація в Казахстані викликає побоювання гравців ринку, оскільки країна експортує близько півтора мільйона барелів на добу. Минулого тижня оператор найбільшого казахстанського нафтонародження Тенгіз був змушений скоригувати обсяги видобутку через логістичні проблеми, зазначають у ЗМІ. Така ситуація склалася через політичні протести, що тривають на родовищі.

Водночас, видобуток нафти в Лівії, який скоротився через закриття нафтопроводу на сході країни, відновлюється. Агентство Bloomberg повідомило, що після завершення робіт на нафтопроводі виробництво зросло на 900 тисяч барелів на добу.

Тим часом у рамках зустрічі ОПЕК+, що відбулася 4 січня 2022 року, представниками 23 країн було прийнято рішення збільшити видобуток нафти на 400 тисяч барелів на добу.

Також ми писали про те, як коронавірус може вплинути на ринок нафти.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ