Трейдери нарощують експорт газу з України

Поділитися:

За даними оператора газових сховищ «Укртрансгаз», трейдери нарощують експорт «блакитного палива» з України. Так, якщо станом на 1 жовтня у режимі митного складу іноземні компанії зберігали 2,8 мільярда кубометрів природного газу, резиденти – 800 мільйонів кубів, то на 1 листопада запаси нерезидентів знизилися до 2 мільярдів кубів, а українських компаній – до 700 мільйонів.

Зазначається, що обсяг реекспорту газу у жовтні становив 460 мільйонів кубометрів. Такий же обсяг розмитнено для його продажу на українському ринку.

Водночас там повідомляють, що швидкість відбору не загрожує стабільній ситуації із запасами природного газу напередодні зими.

«Минулого місяця темпи відбору поступово набирали обертів, і до 31 жовтня ми відібрали з ПСГ 0,7 млрд куб. м газу, а загальний рівень запасів склав 18 млрд куб. Зменшення обсягів відбувалося, в тому числі, за рахунок реекспорту газу, який у жовтні становив 0,46 млрд куб/м», – повідомили в «Укртрансгазі».

Нагадаємо, що «Укртрансгаз» та «Українська енергетична біржа» дозволили продавати нерозмитнений газ. Таку можливість замовникам послуг українських газосховищ надано з 1 листопада.

Раніше ми повідомляли, що у «Нафтогазі» розповіли, як використовують гроші від Оператора ГТС.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Січня 2022 року - 21:36
У Всесвітній організації охорони здоров'я припускають появу нових штамів у...
23 Січня 2022 року - 20:44
Серед загиблих є керівник відділу охорони здоров'я міністерства охорони здоров'я
23 Січня 2022 року - 20:09
У лютому 2022 року уряд Німеччини передасть Україні польовий шпиталь
23 Січня 2022 року - 13:57
Рекордсменом зростання цін стала білокачанна капуста