«Тільки промисловість здатна забезпечити робочі місця в країні» – експерт

Поділитися:

Виручка металургійних підприємств України від експорту чорних металів у січні-липні 2021 року збільшилася на 66,9% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року – до $7,55 млрд.

Про це свідчать дані митної статистики Державної митної служби України.

У тому числі в липні виручка від експорту чорних металів склала $ 1,4 млрд. Це на 126% перевищує показник липня 2020 року.

Частка чорних металів у структурі валютних надходжень від експорту товарів в країну в січні-липні зросла до 21,2% в порівнянні з 16,9% за січень-липень минулого року.

Імпорт чорних металів в січні-липні виріс на 27,1%, до $710 млн. У липні показник склав $141,12 млн. Це на 50,7% більше в порівнянні з липнем минулого року.

За підсумками 2020 року виручка від експорту чорних металів з України впала на 11,9% в порівнянні з 2019 роком – до $7,69 млрд.

Цю тему в ефірі телеканалу «Перший Діловий» обговорили з економістом Тарасом Загороднім.

«Я вважаю, хибним шляхом, коли у нас намагаються продати надра, для того, щоб вони експортувалися, а ми отримували копійки замість того, щоб будувати переробне виробництво. В Україні є досить великі поклади літію. Титан не будемо забувати. Титан експортується в Російську Федерацію. Що таке літій – це основний елемент для виробництва акумуляторних батарей, тобто всі Тесли, мобільні телефони і так далі», – зазначив експерт.

Також він вважає, що будівництво переробного виробництва позитивно б вплинуло на демографію в країні, люди б не виїжджали за кордон у пошуках роботи.

«Тобто тут нічого не робиться. Те, що зробив президент – добре. Але повинна бути стратегія для розуміння того, що без промисловості ми будемо бідною країною з поганою демографією. У нас будуть їхати люди за кордон, тому що тільки промисловість може забезпечувати масову зайнятість в країні», – наголосив експерт.

Читайте також
19 Червня 2024 року - 8:27
Від початку російського широкомасштабного вторгнення аграрний сектор зазнав збитків на...
18 Червня 2024 року - 18:47
Нового підвищення тарифів на світло в Україні найближчим часом не...
18 Червня 2024 року - 16:54
Кабінет Міністрів підтримав зміни до ліцензування перевізників, ініційовані Міністерством розвитку...
11 Червня 2024 року - 11:48
Ринок праці у травні нагадував безлюдну пустелю: кількість шукачів та...