«Такий ривок виробництва — це ілюзія», — експерт

Поділитися:

Вітчизняні автовиробники звітують про зростання виробництва з початку року у майже 2,5 рази порівняно з показником за цей період минулого року.

Так, за даними «Укравтопрому», за шість місяців 2021-го вітчизняний автопром виробив 4,54 тисяч транспорту, з яких 4,23 тисячі — легковики (цей показник на 163% вищий за минулорічний). Також виробили 293 автобуси, що на 17% більше, ніж торік.

Стан вітчизняного автопрому та вищевказані цифри обговорили в ефірі телеканалу «Перший Діловий» з керівником Київського науково-дослідного інституту Володимиром Бруньком.

«Треба розуміти, з якої бази йде розрахунок. У цій ситуації була просто занизька база розрахунку у минулий рік. І, відповідно, те зростання, яке в номінальних цифрах, як-то кажуть, «хвалитися нема чим» — формально воно надає певну ілюзію такого ривка… База, яка була для порівняння, торішня, вона занизька. Тому ця цифра здається дуже значною, бо тоді було дуже мало», — зазначив експерт.

Також він пояснив, що цьогоріч зростання зумовлене загальним ривком економіки, який пов’язаний із впливом зовнішньо-економічних факторів.

«У першу чергу, це зростання надходжень грошей за основними статтями експорту, які є в Україні, тобто сільськогосподарська і металургійна промисловість. Вона формує досить значний грошовий тиск, так би мовити, на внутрішнє споживання. І, відповідно, ці категорії діяльності, які пов’язані з цими секторами — вони отримали додаткові кошти для власного споживання. І його відповідним чином направили на придбання транспортних засобів. Таким чином, сформувався такий попит, який дав можливість реалізувати ці цифри, які зараз є», — наголосив він.

Також експерт розповів, що два заводи «Єврокар» і «АвтоЗАЗ» залишилися у фаворі від такого зростання.

«У нас два виробники на поточний час, тому їм і дісталося зростання цього споживання. Вони вигодонабувачі цього споживання», — зазначив Володимир Брунько.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Липня 2021 року - 22:47
Про це повідомляється у проекті постанови Кабміну
26 Липня 2021 року - 21:30
У МЗС наголошують, що країни можуть змінювати правила в'їзду.
26 Липня 2021 року - 19:29
Державна програма почне діяти з 1 січня 2022 року
26 Липня 2021 року - 18:33
В НКРЕКП повідомили, що в Україні мають намір вирівняти тарифи...