Табачники не сплачуватимуть додатковий 5% акцизний збір

Поділитися:

Депутати не підтримали сплату 5 % акцизу для виробників та імпортерів тютюнових виробів. відповідний законопроект відправили на повторне друге читання. Про це повідомляють журналісти «Першого Ділового» телеканалу.

Цей документ Верховна Рада ухвалила у першому читанні у листопаді минулого року. Він покладає на виробників та імпортерів тютюнових виробів зобов’язання сплачувати 5-відсотковий роздрібний акциз з тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну та рідин для електронних сигарет замість підприємців, які їх продають.

Тобто Держказначейство має зараховувати акцизний податок з роздрібного продажу тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет до відповідних бюджетів місцевого самоврядування в автоматичному режимі.

Передбачається також зобов’язати Державну податкову службу щомісяця розраховувати розмір частки цього податку для відповідних бюджетів місцевого самоврядування на основі даних, зібраних реєстраторами розрахункових операцій.

Нагадаємо, що 1 січня 2022 року набув чинності новий так званий «ресурсний» закон, який передбачає поповнення до держбюджету.

Так, один із пунктів документа належить до продажу алкогольної продукції, в чеку за яку необхідно тепер вказувати номер акцизу та серію.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо