Суд у Гаазі розпочинає слухання у справі кримських активів «Нафтогазу»

Поділитися:

В Арбітражному трибуналі в Гаазі починаються слухання у справі кримських активів української компанії «Нафтогаз». Йдеться про визначення компенсації Україні через втрату даних активів.

Таке повідомлення опублікував очільник НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко у соцмережі Фейсбук.

Вітренко нагадав, що українські стратегічно важливі енергетичні інвестиції у 2014 році були однією з ключових мішеней Росії під час анексії Криму. Після окупації російська влада протиправно одержала доступ, зокрема, до родовищ, бурових установок, підземних сховищ, кораблів та газотранспортної системи України.

«Нафтогаз» оцінив обсяг компенсації у близько 10 мільярдів доларів (разом з відсотками). Факт порушення РФ міжнародних зобов’язань підтверджено, йдеться лише про суму відшкодування за вчинене.

Посадовець висловив припущення, що вердикт суду може з’явитися на початку наступного року.

Раніше писали, що компанія «Нафтогаз» подала позов до Національної комісії, яка займається регулюванням у сфері енергетики та комунальних послуг.

Також повідомлялося, що Верховний Суд поставив крапку у справі голови правління НАК «Нафтогаз України» Юрія Вітренка проти Нацагенства з питань запобігання корупції. Суд постановив розірвати з ним контракт.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ