Стало відомо, за рахунок чого фінансують ремонти українських аеропортів

Поділитися:

Виявляється, що чимала частка фінансування українських аеропортів, зокрема, на їх ремонти, припадає з лотерей. Про це стало відомо на форумі асоціації “Аеропорти України”.

Начальник управління інфраструктурних проектів Державного агентства інфраструктурних проектів України (ДАІПУ) «Укрінфрапроект» розповіла, що від початку планувалося фінансування за рахунок лотерей у розмірі 1 мільярда гривень. Проте за фактом сума становила лише 160 мільйонів, з яких 135 уже витрачено на реконструкцію Вінницького аеродрому.

Для проведення ремонтних робіт в аеропортах Херсона та Рівне, українські депутати направили пряму субвенцію з державного бюджету до місцевих бюджетів відповідних областей.

За її словами, 440 мільйонів гривень субвенцій припали на реконструкцію злітної смуги в Херсоні та ще 35 мільйонів гривень на радіотехнічне обладнання. В аеропорту міста Рівне оновили світлосигнальне обладнання, яке коштувало 60 мільйонів гривень.

Що ж до майбутнього українських аеропортів, поки що в цьому питання. ДАІПУ звернулося до державних органів з проханням передбачити у бюджеті на 2022 рік фінансування аеропортів України на суму 4,6 мільярда гривень. З них 2,2 мільярди планується витратити на будівництво нового аеродрому в Дніпровському аеропорту, а 1,5 мільярда гривень інвестувати у будівництво нового аеропорту на Закарпатті.

Тим не менш, у держбюджеті 2022 року на ремонти та будівництво аеропортів України виділено 400 мільйонів гривень.

Раніше ми писали про те, що новий аеропорт, а точніше великий авіахаб, планують збудувати в Приазов’ї. Йдеться про місцевість між Бердянськом та Маріуполем.

Також ми повідомляли про терміни ухвалення Державного бюджету на 2022 рік. У Кабміні розповіли, коли проект буде повністю доопрацьовано.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ