Стало відомо, скільки втрачає бюджет через корупцію на митниці

Поділитися:

Екс-голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко вважає, що в бюджет країни щороку не надходить близько 3 мільярдів доларів через неефективну роботу митників.

“Від 2 до 3 млрд доларів, на жаль, ми втрачаємо через неорганізовану, неефективну роботу митної адміністрації. Через” корупційний хаб “, куди входять не тільки митники, а й правоохоронці”, – сказав чиновник.

Макаренко впевнений, що правоохоронні органи не повинні бути присутніми в системі митного контролю, яку і зовсім потрібно змінити. Правоохоронці повинні здійснювати контроль за нечесними митниками, надавати інформацію про контрабанду, а не “кошмарити бізнес”. Так, за десять років ніяких системних реформ на митниці не відбувалося, і її “фактично руйнували”.

“При зміні декорацій і прізвищ – одних контрабандистів ми сьогодні відігнали від митної годівниці, – не зміниться ситуація до тих пір, поки ми не змінимо систему митного контролю”, – додав колишній глава Держмитниці.

Державна митна служба України порадувала українців новим сервісом: в цю п’ятницю митниця відкрила нову службу підтримки для бізнесу – «HelpDesk». Про це відомство повідомило на своїй сторінці в Telegram.

Раніше повідомлялося, що Державна митна служба повідомляє про запуск підтримки для бізнесу HelpDesk. Як інформує прес-служба відомства в телеграмі, бета-версію можна знайти за посиланням help.customs.gov.ua. Відзначається, що першим напрямком HelpDesk стане підтримка NCTS.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Жовтня 2021 року - 21:57
Проти посадовця відкрито кримінальну справу за земельні махінації у місті.
21 Жовтня 2021 року - 20:28
Усі невакциновані громадяни мають знову встановлювати мобільний застосунок «Вдома».
21 Жовтня 2021 року - 19:58
Олександра Олійника поновили на цій посаді у травні 2021-го.
21 Жовтня 2021 року - 19:25
На підтвердження звинувачень політик не навів ані доказів, ані прізвищ.