Стало відомо, скільки повинна Україна

Поділитися:

Голова Ради Національного банку Богдан Данилишин застерігає про акумулювання значної частини боргу в іноземній валюті, складає 64%, або майже 2/3 загального обсягу державного і гарантованого державою боргу України.

Відомо, що державний і гарантований державою борг станом на 31.01.21 склав 2,6 трлн грн, або $ 90,7 млрд. Такий рівень державного боргу відповідає рівню близько 62,7% ВВП і суттєво нижче аналогічних боргових метрик інших країн, що розвиваються, які мають порівнянний кредитний рейтинг, наприклад, з такими країнами, як Гана, Єгипет, Туніс.

Так, збільшення державного боргу до ВВП в 2020 році відбулося значною мірою коштом девальвації курсу гривні, тобто після її надмірного зміцнення в 2019 році.

Слід зазначити, що посилення тиску на обмінний курс гривні під дією ринкових факторів може збільшити витрати уряду на обслуговування державного боргу. Таким чином можна «знеструмити» потік бюджетних коштів в економіку і погіршити оцінку кредитоспроможності України як позичальника на зовнішніх ринках, яка нещодавно була підтверджена рейтинговим агентством Fitch на рівні зі стабільним прогнозом.

“Розвиток внутрішнього ринку державних запозичень має на меті посилення стійкості державних фінансів, які є складовою фінансової стабільності в державі – однієї з визначених законом ключових цілей Національного банку”, – стверджує голова Ради Нацбанку.

Нагадаємо, що в Кабінеті міністрів України назвали суму поточного державного боргу розміром в 90,74 млрд гривень. Про це повідомляє глава уряду в рамках години запитань до Кабміну у Верховній Раді.

Раніше повідомлялося, що Національний банк України (НБУ) вирішив публічно надавати щомісячний звіт щодо розподілу непрацюючих кредитів. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Квітня 2021 року - 16:57
Згідно з новою постановою уряду, при визначенні рівня добробуту домогосподарства...
20 Квітня 2021 року - 15:59
Висота першого польоту склала близько трьох метрів
20 Квітня 2021 року - 15:33
Якщо газовики несанкціоновано перекрили газ, громадяни можуть звертатися в облгази...
20 Квітня 2021 року - 15:30
До червня 2021 року в уряді мають намір впровадити автоматичний...