Стало відомо, скільки газу продасть Україна Молдові

Поділитися:

Глава парламентського енергетичного комітету Андрій Герус розповів, який обсяг природного газу попросила надати Молдова в України у якості допомоги.

Посадовець спростував повідомлення про те, що Молдова просила мільярди кубометрів «блакитного палива». За його словами, йдеться лише про 15 млн кубів газу.

«Молдова звернулася до України з проханням надати близько 15 млн куб. м газу… Такі дії – це певна форма «аварійної допомоги», правильна практика добросусідських відносин», – повідомив він у своєму телеграм-каналі.

При цьому, глава енергокомітету зауважив, що навіть такий об’єм газу для Молдови є критично важливим на тлі перемовин з російським «Газпромом» щодо нового договору на газові поставки. За інформацією медіа, переговори були провалені, тому вже з листопада поставки газу будуть припинені.

Відомо, що Україна виставила Молдові умову допомоги – повернути зазначений обсяг «блакитного палива» до кінця зими. Очікується, що за цей час країні вдасться знайти нового постачальника. Оскільки Україні самій буде дуже необхідний газ у лютому наступного року.

Раніше ми повідомляли, що у Міністерстві закордонних справ України заявили про готовність допомагати Молдові у газовому протистоянні з Російською Федерацією.

Також ми писали, що Молдова терміново шукає альтернативні джерела енергії.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні