Стало відомо, про що говорив глава «Нафтогазу» на зустрічах в рамках президентського візиту в Німеччину

Поділитися:

Глава НАК «Нафтогаз України» Юрій Вітренко розповів, про що йшлося на зустрічах в рамках президентського візиту до Німеччини.

Так, у соціальних мережах посадовець зазначив, що з німецькими колегами говорили про можливість інтеграції України у водневу економіку, яку створюватиме Європейський Союз. Адже в нашої країни більш ніж достатньо потенціалу для виробництва «зеленого водню», а також його експорту, у якому, зокрема, зацікавлена ​​Німеччина.

Вітренко наголосив, що Україна, як і ЄС, поступово здійснюватиме «зелений перехід», і вже через 15-20 років це дозволить зменшити використання природного газу.

Посадовець додав, що така інтеграція допоможе стримувати повномасштабну військову агресію РФ. І Україна планує стратегічне партнерство з Німеччиною у цьому напрямку. За його словами, питання того, як «Нафтогаз», може бути основним драйвером цього процесу, обговорили з Федеральним канцлером Ангелою Меркель. Сторони знайшли порозуміння щодо того, що перспективи майбутнього стратегічного партнерства, які кардинально змінять ситуацію через кілька років, не вирішують насущні питання гарантування енергетичної та економічної безпеки України. У цьому ключі вони детально обговорили загрози через російський газопровід «Північний Потік-2».

Нагадаємо, у Вінниці за допомогою відновлюваної енергії почнуть виробляти «зелений» водень. Над втіленням цього проєкту працює міжнародна група компаній KNESS.

Також ми писали, що Оператор ГТС хоче транспортувати в Європу водень і біометан. Там вважають, що транспортування водню та сумішей водню – це ще один перспективний напрямок.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу