Стали відомі витрати бюджету на АРМА

Поділитися:

За підсумками січня-листопада 2021 року чисті надходження до держбюджету від комерційної діяльності керуючих арештованими активами АРМА склали 38,6 млн грн. Про це йдеться у повідомленні відомства.

Зазначимо, що лише на 2021 рік було передбачено 273,9 мільйона бюджетних грошей на АРМА.

На момент жовтня з вищезазначених коштів витратили 143,1 мільйона.

«Слід зазначити, що досягнутий показник перевищує сукупні надходження до бюджету за всі попередні роки діяльності АРМА. Так, у 2018 році доходи становили 9 млн грн, у 2019 – 12 млн грн», – кажуть там.

Там також зазначили, що згадані кошти є надходженнями лише від одного способу управління активами, що здійснюються АРМА, тому сюди не входять кошти від майна, що реалізується на торгах, передані Агентству заарештовані кошти, розміщені на банківських рахунках, а також витрати, що здійснюються для відновлення та покращення економічних властивостей активів

«Ці витрати, як правило, суттєво перевищують суми доходів до бюджету і дозволяють не лише зберігати заарештоване майно, а й генерувати доходи для держави від комерційного використання“, – резюмували там.

Раніше Кабінет міністрів погодив та вніс на розгляд Верховної Ради проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації принципу пріоритету кримінального арешту та вдосконалення діяльності Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА)».

Відтак законопроект дозволить виключити ситуації блокування виконання АРМА судових постанов про передачу в управління Агентству активів у кримінальному провадженні. Оскільки власники таких активів або пов’язані з ними треті особи часто зловживають інструментами забезпечення позовів у цивільному, господарському чи адміністративному процесах.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ
24 Лютого 2022 року - 14:14
Які саме обмеження буде скасовано - невідомо