США просять країни-споживачі нафти поповнити ринок вільними запасами

Поділитися:

Адміністрація президента США Джо Байдена звернулася до деяких найбільших країн-споживачів нафти з проханням вивільнити частину запасів сирої нафти. Про це повідомляє Reuters, передає «‎Перший Діловий».

Йдеться зокрема про Японію, Південну Корею, Індію та Китай. Запит від США надійшов в рамках скоординованих зусиль щодо зниження світових цін на енергоносії.

Офіційний представник міністерства промисловості Японії сказав, що Штати звернулися до Токіо з проханням про співпрацю у боротьбі з підвищенням цін на нафту, але не зміг підтвердити, чи запит включав вивільнення запасів. За законом Японія не може використовувати резерви для зниження цін.

Водночас, офіційний представник Південної Кореї підтвердив, що Штати попросили Сеул вивільнити деякі запаси нафти.

Нагадаємо, на світових ринках падає в ціні нафта. Січневі ф’ючерси марки Brent на лондонській біржі ICE Futures стали дешевшими на 0,39 долара (0,47%) — ціна дійшла до 81,78 долара за барель. Грудневі ф’ючерси нафти марки WTI стали дешевшими на 0,37 долара (0,46%). Їхня вартість дійшла до 80,42 долара за барель.

Також ми писали про те, що влада Білорусі перекрила одну гілку нафтопроводу «Дружба», яка здійснювала транзит нафти до Польщі.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ