США на біржах почали продавати водні ф’ючерси

Поділитися:

Біржові котирування на воду. Вперше в історії на Волл-Стріт почали торгувати водними ф’ючерсами, повідомило видання Блумберг, передають журналісти “Першого Ділового” телеканалу.

Усе – через поганий стан довкілля. Нинішній екологічний стан планети вважають експерти, може зробити воду цінним і рідкісним ресурсом.

Контракти на неї стали своєрідною реакцією на восьмирічні посухи в Каліфорнії та лісові пожежі, які та викликала. Одна з тамтешніх фірм уже виставила на продаж перші контракти – 40 центів за кубічний метр.

Ф’ючерси пов’язані з індексом Насдак-Велес-Каліфорнія-Вотер, який вимірює зважену ціну води. Новий вид торгів може, приміром, зменшити ризики нестачі води для великих господарств – як-от мигдальні ферми чи сільськогосподарські угіддя.

У найближчі кілька років, кажуть аналітики, кліматичні зміни, глобальне потепління та зростання кількості населення підніматимуть цінність води як ресурсу.

Вже сьогодні без регулярного доступу до питної води проживають 2 мільярди людей. А ще дві третини населення Землі можуть зіткнутися з нестачею водних ресурсів у найближчі 4 роки.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ