США допоможуть Україні з будівництвом нових енергоблоків

Поділитися:

У понеділок, 22 листопада, НАЕК «Енергоатом» та американська компанія Westinghouse мають намір підписати двосторонні угоди стосовно будівництва на Хмельницькій АЕС двох нових енергоблоків за технологією АР1000. Про це повідомили в компанії.

«Протягом останніх місяців «Енергоатом» провів десятки раундів переговорів з американською стороною. За їх результатами підготовлено проекти перших двосторонніх угод щодо реалізації проекту будівництва на ХАЕС двох нових енергоблоків за технологією АР1000. Вони будуть підписані 22 листопада», — йдеться у повідомленні НАЕК.

Угодою передбачається будівництво в Україні до 2040 року 14 нових енергоблоків. Підписання домовленостей заплановано в Києві під час міжнародної конференції «Атомні можливості для розвитку країни».

Нагадаємо, в українській енергосистемі працює тільки три із 23-х блоків державних теплоелектростанцій «Центренерго». Зазначається, що ще пів блоку дає Слов’янська ТЕС «Донбасенерго». А причиною є дефіцит палива.

Після зупинки імпорту електроенергії з Білорусі дефіцит у системі покриває НАЕК «Енергоатом», яка днями запустила чотирнадцятий атомний блок та ДТЕК.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
29 Листопада 2021 року - 16:04
У ВООЗ заявили, що випадки зараження штамом «Омікрон» можливі і...
29 Листопада 2021 року - 13:54
Проект реконструкції передбачає демонтаж існуючої бетонної смуги
29 Листопада 2021 року - 13:12
Абло боровся з рідкісною та агресивною формою раку
29 Листопада 2021 року - 11:47
Президент України відвідає кордон із Білорусією