“Сьогодні, не для кого не секрет, що в суспільства немає відчуття справедливих тарифів”, – експерт

Поділитися:

Переважна більшість – 80% українських домогосподарств – знаходяться на межі енергетичної бідності. Йдеться про можливість оплачувати електроенергію для підтримки комфортної температури в квартирі або будинку. Багато змушені економити, а то і зовсім вибирати: платити за комунальні послуги або витратити гроші на продукти та інші товари першої необхідності. Зростання цін і скасування пільг на електроенергію на початку 2021 року ще більше загострили цю проблему.

До 1 липня 2021 року Міністерство енергетики представить нову модель спецумов щодо забезпечення електроенергією населення. В рамках неї тариф можуть знизити для деяких груп споживачів, повідомив новий міністр енергетики Герман Галущенко, відповідаючи у Верховній Раді на питання про можливе зниження тарифів.

“Вчора була продовжена стара модель ПСО на два місяці. Відповідно, станом на 1 липня ми представимо нову модель, яка буде враховувати ці позиції зниження тарифів. Ми знайдемо механізм, як знизити плату для певних верств населення”, – заявив Галущенко в стінах Ради.

За його словами, потенційний пільговий тариф може охоплювати більш ніж перші 100 кВт, які діяли торік. Галущенко підкреслив, що для таких рішень є можливість і ресурс, повідомляє прес-служба Міненерго.

Своєю думкою з цього приводу поділилася Людмила Буймистер, народний депутат.

“Сьогодні, не для кого не секрет, що для суспільства немає відчуття справедливих тарифів. Вирує думку, що тарифи захищені, і на населенні заробляють собі надприбутки великі корпорації і олігархи.

Насправді частково це – правда. Адже після того, як у нас запрацювали ринки електричної енергії, немає відповідної законодавчої нормативно-правові бази, що призводить до того, що ми побачили за 2 роки всі види можливих зловживань. Все це завдяки нашому регулятору, не зміг привести свої положення у відповідність до вимог ринку, Європейського союзу.

Я сподіваюся, що до кінця цієї сесії ми проголосуємо за новий законопроект, який допоможе запобігти маніпуляціям на ринку “, – говорить експерт.

Людмила Буймистер вважає, що підготовка до опалювального сезону повинна була початися в січні, а міністра в той час не було, то тепер потрібно буде наздоганяти цю підготовчу роботу і забезпечувати фінансову стабільність системи.

“Ми взимку мали страшний дефіцит вугілля, хоча в жовтні ще склади були переповнені. Тоді ми залишилися в ситуації, коли треба було запросити допомогу в Білорусі і Росії на імпорт електроенергії. Без відповідей на ключові стратегічні питання, ми так і будемо кожен рік жити з надією пережити опалювальний сезон.

Я впевнена, щоб впливати на всі процеси в енергетичній сфері, ми будемо збирати експертну раду при РНБО, і антикризовий штаб Кабінету міністрів з енергетики, говорити з новим головою Нафтогазу. Коли будуть відповіді, тоді зможемо розрахувати, яка буде модель ПСО і як довго вона зможе існувати “, – резюмує фахівець.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
21 Червня 2021 року - 14:03
Зокрема, Кулеба вважає, що НАТО «не зробив нічого», щоб Україна...
21 Червня 2021 року - 13:32
Йдеться про тендер, в результаті якого паливо АТ «Укрзалізниця» продала...
21 Червня 2021 року - 13:13
Країні вдалося випередити в цьому списку Росію
21 Червня 2021 року - 11:45
У світі їх кількість зросла до 82,4 мільйона осіб