«Сьогодні 100% деревини продається через електронні майданчики, що створює жорстку конкуренцію», – експерт

Поділитися:

Нещодавно Кабмін зробив заяву про готовність скасувати мораторій на експорт лісу-кругляка в Європейський Союз.

Уряд пообіцяв, що за пів року парламент прийме закон “Про ринок деревини”, покликаний врегулювати основні правила гри в індустрії.

Таким чином, уряд планує спочатку навести порядок на внутрішньому ринку, а вже потім врегулювати спірну ситуацію з мораторієм, по якій СОТ і ЄС дорікають Україні відступом від її міжнародних зобов’язань.

Перший заступник Міністра охорони навколишнього середовища і природних ресурсів Богдан Боруховський на форумі «Україна 30. Екологія» зазначив, що в Раді знаходиться відповідний законопроект.

Лісовий портал призначений для відстеження вирубки і транспортування деревини до кінцевого споживача.

«Мені було дуже приємно зустрітися з представниками лісової служби Сполучених Штатів Америки. Вони кажуть, що представники їх організації мають професії, які вважаються американським народом престижними. Для того, щоб змінити основні наративи, треба було б сісти і подумати, що ми можемо як міністерство зробити для того, щоб такі поняття як нелегальні вирубування і заготівля деревини взагалі зникли.

Ми розуміємо, що інструментарій, який використовується правоохоронними органами і Державною екологічною інспекцією, – це вже реакція рефлексії на ту обставину, що сталося. У 21 столітті інструмент цифровізації, на нашу думку, є найефективнішим. Зараз у Верховній Раді знаходиться законопроект, який передбачає створення лісового порталу. Це комплексний продукт, який повинен зробити відстеження деревини, навіть не вирубку, до кінцевого споживача через механізм впровадження сертифіката походження на все лісоматеріали, готову продукцію.

Ми хочемо знищити ключове явище, яке породжує тіньовий обіг деревини – це попит на нелегальну деревину », – розповів пан Боруховський.

Свою думку з цього приводу висловив глава Державного агентства лісових ресурсів Юрій Болоховець.

«Від реалізації деревини український бюджет отримав 2 млрд грн, а також 600 млн гривень податків всіх рівнів додатково. Це лише один з кроків, які ми впроваджуємо, але він вже має конкретні результати в цифрах і доходи. В першу чергу це стосується рівного, конкурентного і вільного доступу до лісових ресурсів.

Сьогодні 100% деревини продається через електронні майданчики, що створює жорстку конкуренцію і формування реальних ринкових цін », – говорить експерт.

Юрій Болоховець зазначає, що за минулий рік було зібрано близько 15 млрд гривень доходів від реалізації деревини. За 1 квартал цього року ж було отримано 8 млрд доходу.

Починаючи з 2015 року в країні діє заборона на експорт необробленої деревини. Тому вся необроблена деревина крім дров реалізується на внутрішньому ринку. За межі України може виїжджати тільки дров’яна продукція і оброблена деревина.

«Якщо говорити про створення лісового порталу, це вплине дуже позитивно на галузь в цілому. Ми маємо багато паперових носіїв, де отримуємо спотворення інформації, недостатній доступ громадськості та ЗМІ до інформації. Тому розробка цього порталу дасть зручність в нашій роботі, і з іншого боку – доступ до цієї інформації для всіх бажаючих », – зазначає фахівець.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Липня 2021 року - 22:47
Про це повідомляється у проекті постанови Кабміну
26 Липня 2021 року - 21:30
У МЗС наголошують, що країни можуть змінювати правила в'їзду.
26 Липня 2021 року - 19:29
Державна програма почне діяти з 1 січня 2022 року
26 Липня 2021 року - 18:33
В НКРЕКП повідомили, що в Україні мають намір вирівняти тарифи...