Скручування ПДВ в Україні шукатимуть за допомогою нової IT-системи

Поділитися:

З початку 2021 року податкові інспектори користуються новітньою IT-системою для виявлення порушень при сплаті податку на додану вартість (ПДВ). Про це повідомив під час зустрічі з представниками ЗМІ глава Державної податкової служби Олексій Любченко.

Як уточнив глава ДПС, тестування системи було здійснено в листопаді минулого року. Її суть зводиться до наступного – підприємство та операція повинні відповідати критеріям програми. За наявності такої відповідності IT-система пропускає податкову накладну. За словами Любченка, ця система пов’язана з правоохоронними органами.

Тобто в разі, якщо на компанію відкрито кримінальне провадження, або підозрілості операції – так званих «скруток» ПДВ, система не зареєструє податкову накладну. За словами глави ДПС, нова система стежить за відповідністю сплати податків законодавству і виявляє всі махінації з ними.

Нагадаємо, Державна податкова служба повідомила, що показник акцизного податку з вироблених в Україні товарів за 2020 рік становить майже 68,4 млрд гривень. Така сума надійшла до загального фонду Державного бюджету.

Також раніше ми написали про те, що в нашій країні анульовані борги по податках і зборах 3,65 мільйона платників податків. Цей акт здійснила Державна податкова служба України, інформує у понеділок, 18 січня, пресслужба відомства.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
13 Червня 2021 року - 20:48
Йдеться про тих громадян нашої країни, які виїхали на лікування,...
13 Червня 2021 року - 20:23
У столиці та Київській області, а також на півдні та...
13 Червня 2021 року - 19:26
Поки говорять про зменшення держслужбовців на 10%
13 Червня 2021 року - 18:58
Всі лоти виставляють на майданчику ProZorro. Це дає змогу продавати...