Скручування ПДВ в Україні шукатимуть за допомогою нової IT-системи

Поділитися:

З початку 2021 року податкові інспектори користуються новітньою IT-системою для виявлення порушень при сплаті податку на додану вартість (ПДВ). Про це повідомив під час зустрічі з представниками ЗМІ глава Державної податкової служби Олексій Любченко.

Як уточнив глава ДПС, тестування системи було здійснено в листопаді минулого року. Її суть зводиться до наступного – підприємство та операція повинні відповідати критеріям програми. За наявності такої відповідності IT-система пропускає податкову накладну. За словами Любченка, ця система пов’язана з правоохоронними органами.

Тобто в разі, якщо на компанію відкрито кримінальне провадження, або підозрілості операції – так званих «скруток» ПДВ, система не зареєструє податкову накладну. За словами глави ДПС, нова система стежить за відповідністю сплати податків законодавству і виявляє всі махінації з ними.

Нагадаємо, Державна податкова служба повідомила, що показник акцизного податку з вироблених в Україні товарів за 2020 рік становить майже 68,4 млрд гривень. Така сума надійшла до загального фонду Державного бюджету.

Також раніше ми написали про те, що в нашій країні анульовані борги по податках і зборах 3,65 мільйона платників податків. Цей акт здійснила Державна податкова служба України, інформує у понеділок, 18 січня, пресслужба відомства.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
5 Березня 2021 року - 21:32
Таке рішення ухвалив Шевченківський районний суд столиці
5 Березня 2021 року - 20:31
Як відомо, санкції проти самого олігарха і проти членів його...
5 Березня 2021 року - 19:26
Йдеться про порушення, які були зафіксовані в грудні 2020 року...
5 Березня 2021 року - 18:32
20% всіх тендерних коштів пройшло через «Укравтодор»