«Скасування ПСО – величезний виклик для теплокомуненерго перед наступним опалювальним сезоном» – експерт

Поділитися:

З 20 травня підприємства ТКЕ самостійно укладають контракти з газопостачальними компаніями про постачання газу. Держава більше не стане втручатися в цей процес і зобов’язувати “Нафтогаз” продавати блакитне паливо для теплокомуненерго за фіксованою ціною.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаль, це крок, який нарешті дозволить місцевій владі взяти відповідальність перед людьми за тарифи на тепло і гарячу воду. Адже більшість ТКЕ належать саме місцевої влади.

Тепер у “Нафтогазу” не буде спецобов’язків  перед ТКЕ. Коли вони були, то це було так званої страховкою, яка унеможливлювала відключення підприємств теплокомуненерго під час опалювального сезону.

Свою думку з цього приводу висловив Володимир Майстришин, глава наглядової ради Асоціації біоенергетиків України, колишній народний депутат.

“Всі чекали кінця опалювального сезону і підбивали підсумки, чим він закінчиться. Ми знаємо, що Теплокомуненерго за опалювальний сезон накопичило більше ніж 75 млрд гривень борг за газ. Тепер скасування ПСО Кабміном щодо встановлення ціни, ставить великий виклик для Теплокомуненерго, як вони будуть стартувати в наступному опалювальному сезоні.

Це теоретична можливість відійти від газового постачальника, але на практиці це неможливо. Я думаю, що правила постачання газу – це також важливо. Адже виникає цікава ситуація – тепло треба поставляти зараз, робити передоплату за газ, але населення розраховується за фактом. Звідси виникають розриви. Якщо буде реальний ринок, тоді ці питання врегульовуються. Але ми повинні говорити про інше – чи зможе населення оплатити такі тарифи? “, – говорить експерт.

Володимир Майстришин зазначає, що головною проблемою є зупинка економіки. Адже виходячи з ковідної ситуації, бізнес не розвивається так, як хотілося б. Сьогодні здатність людей оплачувати комунальні послуги знижується. Зростання ціни на теплову енергію неминуче, але рівень заборгованості повинен бути знижений, тому що в іншій ситуації розрив і борги будуть колосальні.

“Ми маємо терміново відкрити теплові мережі для теплоти. Чому ми дивимося тільки на газ? У нас двоє монополістів НАК Нафтогаз і теплокомуненерго. Але ми повинні дати іншим учасникам дати можливість працювати. І це зможе знизити тарифи.

На жаль, але питання з боргами не вирішиться без втручання держави. Україна готова до відкритого ринку, але центральні органи влади повинні взяти на себе відповідальність і працювати на благо країни. Крім того, за останні 7 років майже 200 млрд грн було витрачено на збільшення видобутку газу “, – упевнений фахівець.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Липня 2021 року - 14:17
Такі прогнози пов'язані з опитуванням, проведеним нацрегулятором
27 Липня 2021 року - 13:54
Відомо, що державний бюджет щороку недоотримує до 300 мільярдів гривень
27 Липня 2021 року - 13:41
Щоб газ не відключили, потрібно буде встановити лічильник
27 Липня 2021 року - 13:18
Про плани на майбутнє співробітництво президент Джо Байден