«Шатдаун в США торкнеться також і Україну, як стратегічного партнера» – експерт

Поділитися:

Сенат США проголосував за прийняття законопроекту, який тимчасово продовжує фінансування структур федеральної влади Сполучених Штатів в умовах несхвалення бюджету, повідомляє Reuters. Це запобігло наступ шатдаун – припинення роботи державних структур.

Сенат зумів схвалити законопроект про федеральні витрати всього за декілька годин до настання крайнього терміну, коли повинно було бути оголошено про припинення роботи урядових структур. Виділення бюджетних асигнувань погоджено до 3 грудня. Тепер законопроект спрямований в палату представників, де незабаром має пройти голосування.

Після схвалення конгресом законопроект повинен бути підписаний президентом США Джо Байденом. Щоб шатдаун все-таки не відбувся, всі етапи законопроект повинен пройти до півночі 1 жовтня.

Конгрес США щорічно затверджує бюджетні асигнування за 13 напрямами (сільське господарство, правосуддя, наука, енергетика, внутрішня безпека, екологія і т.д.). Це означає, що відповідні законопроекти повинні бути схвалені палатою представників і сенатом і підписані президентом в нормі до 1 жовтня, коли починається новий фіскальний рік.

На всі ці асигнування припадає менш як 30% сукупних федеральних витрат США. Інша частина бюджету (понад 70%) – обов’язкові витрати, які здійснюються автоматично, в рамках базових законів, наприклад на програми медичного страхування Medicare і Medicaid і програму пенсійного забезпечення Social Security.

Відповідно, якщо республіканці та демократи в конгресі не встигають домовитися в термін по щорічним асигнуванням чи ж президент США відмовляється підписати відповідний законопроект (так було під час попереднього шатдауну, коли Дональд Трамп наполягав на фінансуванні будівництва стіни на кордоні з Мексикою), уряд частково «закривається ».

Подробиці теми розповів доцент факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Франка Олександр Кучик в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Звичайно ж Україна і США зараз є партнерами. І будь-яка кризова ситуація, особливо якщо ми говоримо про бюджет, вплине на питання поставок того ж зброї. Але навряд чи тут варто поділяти песимізм про те, що США залишаться зовсім без бюджету. Ми вже не перший раз стикаємося з питанням, коли бюджет приймається невчасно. Ця проблема стосується й України. Коли у нас державний бюджет приймається під Новий рік. США нічого не залишалося, як відстрочити цей процес», – заявив експерт.

При цьому він вважає, що на ситуацію потрібно дивитися з оптимізмом. І навряд чи Україна позбудеться підтримки США через «шатдаун».

«Тут варто говорити все-таки про оптимістичні настрої з приводу того, чи буде прийнятий бюджет. Україна в цій проблематиці насамперед цікавить питання, чи зможуть США продовжити фінансування тих чи інших оборонних програм, враховуючи їхні проблеми. Думаю, що тут не варто панікувати. Такі ситуації – звичайна справа», – сказав експерт.

Нагадаємо, що палата представників схвалила законопроект про підвищення ліміту боргу США. Про це повідомляє CNBS.

Тепер очікується, що президент Джо Байден може підписати цей законопроект на цьому тижні.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
23 Жовтня 2021 року - 22:01
Попередньо - перший непілотований випробувальний політ відбудеться у лютому наступного...
23 Жовтня 2021 року - 18:01
Умови зони найвищої епіднебезпеки почнуть діяти з 26 жовтня.
23 Жовтня 2021 року - 17:32
Висота «Око Дубая» - більше 250 метрів.
23 Жовтня 2021 року - 12:10
Шахраї маскували свої дії під виконання службових обов'язків