Шахтарі “Львіввугілля” готові протестувати через борги із зарплати

Поділитися:

285 млн гривень – саме стільки досягла зарплатна заборгованість перед працівниками держпідприємства Львів-вугілля. Про це повідомили у випуску новин “Першого Ділового” телеканалу.

Так, якщо з шахтарями не розрахуються найближчим часом, трудові колективи обіцяють перейти до радикальних заходів, до яких саме – не конкретизують.

Обурюються шахтарі схемами державного Центренерго, яке занижував ціну вугілля на 300 грн за тонну, ще 300 грн осідали на фірмі-прокладці «Укрвуглезбагачення Груп». В результаті схемники взагалі не розраховувалися за відвантажену продукцію.

Крім того, завдяки угодам, схемникам вдалося заробити принаймні 370 млн грн. Відповідальність за борги перед працівниками керівництво шахт переводить виключно на фірми одноденки, зате свою причетність до проблемної ситуації – заперечує.

Нагадаємо, що на сайті Федерації профспілок України був розміщений для обговорення проект постанови КМУ «Про запровадження спеціального моніторингу погашення підприємствами, установами та організаціями заборгованості із заробітної плати». Його метою є своєчасне виявлення негативних тенденцій та забезпечення оперативного прийняття управлінських рішень з питань погашення підприємствами, установами та організаціями заборгованості із заробітної плати.

Раніше повідомлялося, що згідно з повідомленням платформи Опендатабот, банки почали стягувати борги українців автоматично на вимогу державних і приватних виконавців. Відомо, що до системи автоматичного списання вже підключено 7 банків, серед яких ПриватБанк і монобанк.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Травня 2021 року - 22:46
Станом на зараз підписано 217 таких договорів
9 Травня 2021 року - 21:43
Все це заплановано в рамках «Великої приватизації»
9 Травня 2021 року - 21:14
Йдеться про обставини розірвання орендного договору та роль у цьому...
9 Травня 2021 року - 20:16
Одна з причин — постійне і навмисне заниження показників лічильників,...