Росіяни пропонують переорієнтувати «Північний потік-2» на Калінінград

Поділитися:

У російському “Газпромі” побоюються загрози нових санкцій від США. У зв’язку з цим, компанія поки вирішила призупинити трубоукладку по морю. Так, “Північний потік-2” доведеться тимчасово переорієнтувати на внутрішні потреби. Це дасть Російській Федерації хоч якусь вигоду, стверджують експерти.

“Трохи в більш довгостроковій перспективі можна законсервувати ці труби. Справа вся в тому, що в американському законі є положення, яке дозволяє зняти санкції, але тільки в тому випадку, якщо винуватець санкцій доведе, що він змінив свою поведінку. Я не думаю, що Росія готова змінювати свою зовнішню політику “, – заявляє партнер інформаційно-консалтингової компанії RusEnergy.

Відомо, що перспективи зняття санкцій поки незначні.

“Виходом може бути, наприклад, частина труби можна використовувати для того, щоб на середині шляху її взяти і загорнути, наприклад, в Калінінград і зробити газопостачання Калінінграда замість того, щоб возити туди скраплений природний газ, як планується зараз”, – резюмують експерти.

Нагадаємо, що незважаючи на позицію США, російський газопровід «Північний потік-2» буде добудований. Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас, проте точну дату закінчення будівництва політик не назвав.

Раніше повідомлялося, що українська компанія приєднається до будівництва “Північного потоку-2“: недавно вітчизняне підприємство Екорембуд, виграло відповідний тендер в Санкт-Петербурзі. Про це повідомляють ЗМІ.

Вказується, що в рамках своєї діяльності компанія буде займатися монтажними роботами.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Підсумкові випуски новин
Читайте також
27 Листопада 2020 року - 18:02
Вже стало звичним, що серед найбільш популярних та добре оплачуваних...
27 Листопада 2020 року - 16:31
Субота на більшості території України пройде на тлі дощів, а...
27 Листопада 2020 року - 15:59
Верховний суд прийняв рішення не відкривати провадження у кількох касаційними...
27 Листопада 2020 року - 13:59
Тираж банкноти складає 50 тисяч штук, при цьому 40 тисяч...