Росія повністю перекриє Молдові газ

Поділитися:

У Москві під час російсько-молдавських перемовин щодо поставок природного газу сторони не змогли домовитися про продовження дії договору.

На переговорах були присутні: заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак, заступниця голови правління «Газпрому» Олена Бурмістрова, представники російського уряду, а також молдавські віцепрем’єр-міністри Андрій Спину і Владислав Кульмінський, очільник «Молдовагазу» Вадим Чебан.

За інформацією російських медіа, Росією було запропоновано справедливу ринкову вартість та додаткову знижку у чверть ціни. Проте, виставили умову – повернення за три найближчі роки 700 мільйонів доларів боргу за попередній період.

Представники ж Молдови просили знизити вартість «блакитного палива» – удвічі менше за ринкову.

З огляду на це, підписання нового довгострокового газового договору до 1 листопада виглядає доволі сумнівним, зазначають джерела. Відтак, цілком ймовірно, що на початку наступного місяця Росія може припинити постачання свого газу у Молдову.

Раніше ми повідомляли, що Молдова звернулася до України з проханням надати близько 15 млн куб. м газу.

Також ми писали, що у Міністерстві закордонних справ України заявили про готовність допомагати Молдові у газовому протистоянні з Російською Федерацією.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ