«Рішення перетворити Укрпошту на банк виглядає дивним і незаконним» – експерт

Поділитися:

Укрпошта купує АТ «Альпарі банк» за 260 млн гривень. Відповідних домовленостей було досягнуто за згодою Кабміну та Міністерства інфраструктури України.

Повідомляється, що зараз поштовий оператор займається підготовкою документів.

Як зазначає видання, гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський ще у 2016 році заявив, що компанія має намір розвивати електронну комерцію та власні фінансові послуги. Він наголошував, що до 14 млн українців живуть у селах, де банків немає, але є відділення Укрпошти.

Як зазначив колишній директор департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз, банківські послуги у відділеннях Укрпошти – це додаткова ліквідність компанії.

Зробити це можна буде за рахунок депозитів, адже багатьом українцям, які мають заощадження, банки недоступні, а Укрпошта могла б стати альтернативою, відкривши філії банку у своїх відділеннях.

В Укрпошті вважають, що запровадження банківських послуг на відділеннях Укрпошти дозволить компанії вдвічі збільшити дохід до 2025 року.

Павло Крапівін, незалежний фінансовий експерт, прокоментував ситуацію зі створенням поштового банку у прямому ефірі «Першого Ділового» телеканалу:

«Питання не в тому, що створювався поштовий банк, а в тому, як воно створювалося. Ті плани, які були у керівництва пошти, як це було представлено у травні 2020 року на розгляд Верховної Ради, фактично ставили Укрпошту в статусі нормативної бази системи України, яка склалася на даний момент. Вийшло, що це і не комерційний банк, назвати його державним можна лише з форми власності. Відповідно до нього не можна було застосовувати стандартні нормативи. Тобто фактично це призвело б до необхідності для Національного банку створення певного унікального типу банку з погляду нормативів, моніторингу, контролю поточної діяльності нагляду, який би зовсім не вкладався в систему, що склалася сьогодні».

Раніше ми писали про придбання “Укрпоштою” фінустанови Альпарі банк. За це компанія готова віддати 260 мільйонів гривень.

Також ми повідомляли про те, що Акціонерне товариство «Укрпошта» розкритикувало парламентську ініціативу щодо обов’язкового надання індивідуального номера платника податків/ідентифікаційного коду або паспортних даних під час отримання міжнародних посилок.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Грудня 2021 року - 7:42
Техніка вже заступила на бойове чергування на курильському острові Матуа
2 Грудня 2021 року - 22:22
В Україні відкриють 100 офлайн-центрів підтримки для надання допомоги під...
2 Грудня 2021 року - 20:43
Ціна питання — 9 мільярдів гривень, проте судова тяганина зайшла...
2 Грудня 2021 року - 16:02
Кількість країн, які передають дані про виявлення штаму коронавірусу «Омікрон»...