Ринок землі відкриють з 2021 року

Поділитися:

Голова Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко заявив, що ринок землі в Україні навряд чи стане працювати з 1 липня 2021 року

«Не факт, що він запрацює з липня 2021, незважаючи на те, що це прописано в прийнятому законі. Існує не один приклад, коли просто додатково приймалися зміни в закон з відстрочкою запуску. Ми бачимо, як Зеленський і ряд інших особистостей кажуть, що можуть бути внесені зміни в закон. Наприклад, про допуск іноземців. Якщо раніше мова йшла про проведення референдуму, що власне і вписано в тіло закону, то зараз вже якось цей момент упускається », – розповідає Чаленко.

Можливо, що Верховна Рада в майбутньому може прийняти ряд змін, які дозволять іноземним громадянам або юридичним особам купувати землю.

«Закон як би забороняє, але наскільки я чув з різних джерел, інтерес до цієї землі є, і її будуть намагатися виводити набагато раніше, ніж в зазначені терміни. Процес акумулювання земельних активів уже пішов », – вважає експерт.

Нагадаємо, що ще до прийняття Закону про ринок землі було зрозуміло, що термін дії більшості договорів оренди, укладених в 2010-2011 роках, закінчується в 2020-2021 роках. Тому зараз більшість орендарів почали відновлювати ці договори.

Раніше повідомлялося, що Президент України Володимир Зеленський пообіцяв стати на захист ряду іноземних компаній, які готові укласти довгострокові контракти на оренду землі в Україні. Про це глава держави повідомив в рамках своєї зустрічі з бізнесменами в Хмельницькій області від 3 червня.

 

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ