Ріелторів будуть виводити з «тіні»

Поділитися:

В Україні хочуть знищити тіньовий ринок ріелторів і вивести їх діяльність на прозорий ринок.

Відповідні норми прописані законі №3618 “Про ріелторську діяльність в Україні”, який зареєстрований у Верховній Раді.

У документі планують прописати статус ріелтора і правила його отримання. Для того, щоб стати брокером, потрібно: мати середню освіту, пройти професійну підготовку, здати іспит на кваліфікацію, і мати сертифікат про кваліфікацію ріелтора. Якщо людина не відповідає одному з пунктів, він не може працювати брокером.

У разі, якщо брокер буде працювати без документа про кваліфікацію, на нього накладуть штраф до 17 тисяч гривень, з конфіскацією грошей, які були отримані за послуги.

Якщо після цього, ріелтор все одно продовжує працювати, його чекає другий штраф – до 34 тисяч гривень, з тієї ж конфіскацією грошей.

Також в законі будуть прописані права клієнта ріелторських послуг. Таким чином, споживач може самостійно вибрати брокера, отримувати від нього необхідну інформацію про дотримання договору, вимагати розірвання угоди і відшкодування шкоди, а також запросити інформацію про ріелтори в Єдиній базі.

Відзначимо, що під час карантину значна кількість українців втратили роботу. Однак деякі сфери діяльності змогли поліпшити свої позиції на ринку праці і навіть підняти зарплати своїм працівникам, зокрема це стосується сектора нерухомості. На 10 березня середня зарплата становила 19 371 гривень. А вже на кінець весни менеджери з продажу і оренди нерухомості отримували в середньому 20 031 гривень

Як повідомлялося раніше, в Міністерстві фінансів України вказали на проблему відсутності повної бази об’єктів оподаткування в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
16 Червня 2021 року - 18:35
У п'ятницю і на вихідних температура повітря сягне +27...+29.
16 Червня 2021 року - 14:18
Оголошено і нова дата закінчення карантину 3 31 серпня цього...
16 Червня 2021 року - 12:57
Загальна сума афери - 54 мільйони гривень
16 Червня 2021 року - 12:32
Закон тільки прийнятий, а експерти вже зайнялися аналізом