«Ремонтні роботи на газопроводі можуть затягнутися на кілька тижнів», – журналіст

Поділитися:

9 січня на магістральному газопроводі, який обслуговує «Оператор газотранспортної системи України («Укртрансгаз») стався вибух на ділянці поблизу села Калайдинці, що на Полтавщині.

У зв’язку з вибухом компанія попередила споживачів про можливе аварійне відключення газопостачання. Надзвичайна ситуація торкнулася газорозподільних станцій (ГРС) «Новачки» і «Вишневе» (Оржиця).

У ГСЧС розповіли, що причиною вибуху стала розгерметизація газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород» з подальшим смолоскиповим горінням.

Про наслідки та причини надзвичайної події говоримо з журналістом телестудії «Лубни» Олександром Назарцем.

Перше питання виникає, звичайно, щодо втрат внаслідок інциденту. Наскільки дорого він обійшовся або ще й досі обходиться вітчизняній газотранспортній системі? І наскільки швидко вдасться полагодити газопровід?

«Про втрати казати ще зарано, – наголошує журналіст телестудії «Лубни». – Дотепер ніякої офіційної інформації не надходило – ні від «Лубнигазу», ні від інших газових компаній, які обслуговують паливну артерію в даному місці. Наша журналістська група перебувала на місці події. Там зараз знаходиться близько 30 осіб, залучена техніка – екскаватори. Планують, що працюватимуть люди і техніка приблизно тиждень. Але ми спілкувалися зі справжніми фахівцями своєї справи – тими, хто працює у газовій сфері багато років. То вони кажуть, що ремонтні роботи можуть затягнутися тижнів на два. Адже й погода може погіршитись. Та й саме місце вибуху не дуже зручне для ремонтних робіт. Від колишньої лісопосадки залишився схил, на якому лагодити газопровід набагато важче, ніж на рівному місці».

Втім, питання про вартість ремонту залишається відкритим і найцікавішим з економічної точки зору. Наприклад, у коментарях ЗМІ та прості люди запитують: а хто ж платитиме за той же втрачений газ? Чи не ляже це все на плечі самих українців, чи не за наші з вами податки ремонтуватимуть магістральну трубу?

«Так, у нашому регіоні – Лубенському районі – люди занепокоєні тим, що цей вибух може якимось чином вплинути чи то на плату за газ, чи то на транспортування газу, – констатує Олександр Назарець. –  Від газопостачання було відключено 17 населених пунктів, до яких паливо надходило новоствореній Новооржицькій об‘єднаній територіальній громаді. Саме ж місто Лубни, дякуючи Богові, не постраждало внаслідок цих відключень. На жаль, я не можу узяти зі стелі якусь суму збитків від вибуху на рівні усієї держави. Але занепокоєння населення є, це я можу підтвердити. Люди бояться, що даний інцидент може якось відбитися на подальшому здорожчанню вартості газу в їхніх домівках».

Між тим, за словами місцевого журналіста, паливо у Лубенському районі Полтавської області й так надто дороге. АТ «Лубнигаз» – вельми дорогий газорозподільник. Люди виходять на протести, перекривають траси. Ситуація й без цього вибуху була вибухонебезпечною. Отож, виникає поки що відкрите питання – невже в разі ще підвищення ціни на паливо внаслідок вибуху жителям Лубенського району доведеться купувати газ в постачальника «останньої надії» – «Нафтогазу»? И чи не перекриє їм у такому разі газову трубу «Лубнигаз»? Питання залишаються відкритими.

Нагадаємо, під час вибуху газопроводу під Лубнами не виключають диверсію.

Також раніше повідомлялося, що Кабінет Міністрів України надав вітчизняній компанії НАК “Нафтогаз” України статус «постачальника останньої надії» для українців в питанні закачування природного газу строком на три наступні роки.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
5 Березня 2021 року - 8:42
Помаранчевий рівень не передбачає ніяких нових обмежень
Рейтинг
5 Березня 2021 року - 8:28
На даний момент Україна знаходиться між Джібуті і Мавританією
5 Березня 2021 року - 7:41
В Україні хочуть заборонити чиновникам мати подвійне громадянство
4 Березня 2021 року - 21:56
Переселенці у майбутньому зможуть отримати іпотеку під більш довгий термін...