Регулятор посилив умови рефінансування банків

Поділитися:

Національний банк посилив умови рефінансування для банків, інформує пресслужба НБУ.

Там пояснюють, що це пов’язано з поступовим відновленням економіки, а також нормалізацією умов діяльності фінансової системи.

З 23 липня буде підвищено вартість кредитів рефінансування на аукціонах, зокрема: ставку на дев’яностоденний термін встановлено ​​на рівні облікова ставка + 1 процентний пункт (до цього був лише рівень облікової ставки); ставку на трирічний термін під час процентного тендера – облікова ставка + 1 процентний пункт (до цього вона була нижчою за облікову ставку).

У Нацбанку нагадали, що цьогоріч для зниження інфляції регулятор вже тричі збільшував облікову ставку. Ставку за кредитами рефінансування підвищили на 1 п. п. для посилення впливу монетарної політики правління НБУ.

Через збереження високої ліквідності банківської системи (понад 200 млрд грн) основною операцією Нацбанку з регулювання ліквідності визначено розміщення депозитних сертифікатів терміном до 14-ти днів.

Нагадаємо, Національний банк вирішив у період 1 серпня – 31 грудня 2021 року зменшити у чотири рази щоденну купівлю валюти на міжбанківському валютному ринку для міжнародних резервів – до 5 мільйонів доларів.

Раніше повідомляли, що в Нацбанку прогнозують зростання інфляції у понад 10% річних. Як пояснили НБУ, це може статися найближчим часом, однак восени цього року після досягнення свого піку інфляція піде на спад у зв’язку з надходженням нового врожаю і корегуванням світових цін на енергоносії.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Липня 2021 року - 22:47
Про це повідомляється у проекті постанови Кабміну
26 Липня 2021 року - 21:30
У МЗС наголошують, що країни можуть змінювати правила в'їзду.
26 Липня 2021 року - 19:29
Державна програма почне діяти з 1 січня 2022 року
26 Липня 2021 року - 18:33
В НКРЕКП повідомили, що в Україні мають намір вирівняти тарифи...