«Реформа митниці принесе до держбюджету від 100 до 150 млрд гривень» – глава Держмитниці Павло Рябікін

Поділитися:

Глава Державної митної служби України Павло Рябікін оцінює втрати бюджету від митниці у 150 млрд гривень.

«Коли маєш справу з великими цифрами, можна дозволити собі невеликі неточності. Ми, коли оцінювали потенціал, який можна додати до бюджету у результаті детінізації і реформ на митниці, то побачили цифру, яка наближається до 150 млрд грн, що навіть більше, ніж оцінки Саакашвілі. Але це те, що ми бачимо умоглядно, з якихось непрямих даних. Сьогодні дуже важко оцінити реальний збиток від контрабанди і від митних правопорушень», – заявив головний митник.

Також, Державна митна служба встановила мінімальний обсяг митних платежів для фури або контейнера з турецькими товарами господарської групи або текстилем і має намір поширити таку практику на товари, що надходять з Китаю.

За його словами, у 2019-2020 році середній платіж з одного контейнера або фури з господарської групи щодо турецьких товарів становив у середньому 250-300 тис. грн, а щодо товарів текстильної групи – близько 800 тис. грн.

Це питання обговорили в ефірі телеканалу «Перший Діловий» з головою Державної митної служби України Павлом Рябікиним.

“На засіданні Ради нацбезпеки була представлена ​​концепція реформування служби з комплексу заходів, які можна розбити умовно на чотири блоки. Реалізація такої реформи дозволить в кінцевому підсумку підвищити платежі до бюджету. І ми оцінюємо ті додаткові резерви і той ресурс, який можна залучити в бюджет у сумі від 100 до 150 млрд гривень”, – зазначив він.

Також він розповів, що тільки 3% компаній, які здійснюють діяльність, забезпечують 90% надходжень до бюджету.

“І ці компанії відомі протягом багатьох років. І політика наша зводиться до того, щоб створити для них режим максимального сприяння. Саме для сприяння діяльності таких представників білого бізнесу і вводився інститут авторизованого економічного оператора, за яким ми мали видачу першої ліцензії буквально тиждень тому. І запрацювала два тижні тому система NCTS. Сьогодні видана перша декларація з NCTS “Епіцентру” для здійснення оформлення в Ягодині. Це те, чим ми займаємося щодня – створення умов максимального сприяння для благонадійних і перевірених учасників зовнішньої економічної діяльності, яка і забезпечує основну масу надходжень до бюджету. Що стосується детінізації, то це більше до решти 9% надходжень до бюджету і до решти 97% учасників зовнішньоекономічної діяльності. Якраз назви цих компаній неможливо запам’ятати, тому що вони досить часто змінюються. І якщо взяти події останнього тижня – рішення РНБО про введення санкцій і вже опублікування списку санкцій, і людей, які, я вважаю, є організаторами контрабандної діяльності, і компаній, які з ними афільовані, і співробітників різних органів, в тому числі, і митниці, які усуваються зараз від роботи, оскільки можливий зв’язок між співробітниками митниці та ось цими компаніями – це якраз і свідчить про те, що суспільству надсилається сигнал, що так, як було – більше не буде”, – зазначив глава ГМС.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
5 Травня 2021 року - 18:56
При цьому державні аудитори працюють набагато ефективніше
5 Травня 2021 року - 18:28
З 1 травня субсидію розраховують за новим порядком.
5 Травня 2021 року - 16:10
Якщо особа з інвалідністю є учасником бойових дій - їй...
5 Травня 2021 року - 15:35
Нардепи пропонують позбавити ЦНАПи права самовільно встановлювати терміни розгляду документів.