Рада може оптимізувати податкове навантаження на підприємців

Поділитися:

В Україні можуть запровадити зміни у податковому законодавстві для осіб-підприємців та інших платників податків. Про це заявили у податковому комітеті Верховної Ради, повідомляють журналісти «Першого Ділового» телеканалу.

Одна із змін передбачає, що ФОПам 3 групи можуть заборонити надавати послуги юридичним особам. Тому вони не зможуть оптимізувати податкове навантаження, оскільки працівників доведеться оформляти в штат, а не як зарплатні ФОП.

Крім того, планується поступове зменшення податкового навантаження на зарплату або шляхом об’єднання ЄСВ, ПДФО та військового збору. Або шляхом поступового зниження ставки ПДФО до 25%, при цьому ЄСВ залишиться незмінним.

Ще одна зміна у податковому законодавстві стосується детінізації самозайнятих. Якщо така особа отримує додатковий дохід, то вона оподатковуватиметься за ставкою 5% без сплати ЄСВ та без оформлення підприємництва. Сюди відносяться перукарські, ремонтні, перекладацькі послуги, а також освітня та викладацька діяльність поза навчальними закладами.

Також в Україні планується запровадити податок на виведений капітал зі щорічних обсягів продажу до 200 млн грн.

Якщо цей законопроект буде ухвалено до липня 2022 року, то вже з наступного року податкова реформа запрацює.

Тим часом Спілка українських підприємців звернулася до урядових органів з метою встановлення мораторію на податкові перевірки, які перешкоджають веденню прозорого бізнесу.

Також нещодавно ми писали про те, що, за даними на лютий 2022 року, в Україні зафіксовано рекордну кількість закриттів ФОП. Їх стало на 36 тисяч менше.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу