Прожитковий мінімум в Україні не дотягує до рівня бідності в світі

Поділитися:

У нашій країні прожитковий мінімум в доларах США становить 75 доларів на людину в місяць. Мінімальна ж зарплата – 176 доларів. Це означає, що понад однієї четвертої наших громадян живуть за межею бідності.

Такий висновок 19 жовтня на зустрічі з журналістами зробив політолог і економіст Андрій Новак на підставі результату моніторингу рівня життя українців офісом омбудсмена України.

Як нагадав експерт, в світовій практиці межею бідності вважається набагато більша цифра – менше 5 доларів на день на людину або 150 доларів на місяць. Для України при нинішньому курсі це 4 тисячі 200 гривень.

Економіст наводить ще цифри. Двадцять сім відсотків населення країни – на пенсії. Більшість отримують її набагато менше 4 тис. 200 грн. До цього слід додати безробітних і працівників на мінімальну заробітну плату. І виходить, що за міжнародними нормами не менше однієї третини населення країни живе далеко за межею бідності.

Виходом Андрій Новак бачить поліпшення стану економіки. Це дасть можливість поступово піднімати соціальні стандарти. Адже тільки при економічному зростанні в країні з’явиться можливість підвищення соціальних платежів – пенсій і всіх видів допомоги. І навпаки, в слабкій економіці високих соціальних стандартів не буде.

Нагадаємо, згідно з проектом закону зміниться підхід до формування прожиткового мінімуму. Так, нардепи пропонують прив’язати прожитковий мінімум до середньої зарплати.

Також раніше ми писали про те, що У Верховній Раді планують підвищити прожитковий мінімум.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
5 Березня 2021 року - 21:32
Таке рішення ухвалив Шевченківський районний суд столиці
5 Березня 2021 року - 20:31
Як відомо, санкції проти самого олігарха і проти членів його...
5 Березня 2021 року - 19:26
Йдеться про порушення, які були зафіксовані в грудні 2020 року...
5 Березня 2021 року - 18:32
20% всіх тендерних коштів пройшло через «Укравтодор»