«Приватизація – це можливість для інвестицій» – глава «Укроборонпрому»

Поділитися:

Обсяги виробництва ГК «Укроборонпром» за січень – квітень 2021 року зросли на 21%.

«Ми за 4 місяці отримали зростання на підприємствах «Укроборонпрому» на 21%. В 2,5 раза більше підписано зовнішньоекономічних контрактів, ніж за аналогічний період минулого року», – сказав Юрій Гусєв, керівник «Укроборонпрому».

За його словами, сума укладених спецекспортерами контрактів за 4 місяці 2021 року становить 280 млн доларів.

Директор «Укроборонпрому» висловив надію, що Верховна Рада в найближчі тижні розгляне в другому читанні законопроект № 3822 «Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності», яка стане фундаментом для стрімкого розвитку державного оборонного комплексу і створить умови для кооперації зі стратегічними партнерами.

Чистий прибуток державного концерну «Укроборонпром» за 2020 рік зріс на 108,36% в порівнянні з 2019 роком і становить 2,5 млрд грн (1,2 млрд грн в 2019 році).

Подробиці теми гендиректор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв також розповів в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Цю реформу доручив мені реалізовувати президент України Володимир Зеленський перед моїм безпосереднім призначенням. Зараз вже відбулося успішне перше читання законопроекту №3822, який був створений для того, щоб стати фундаментом цієї реформи. Ми почали підготовку до корпоратизації ще в грудні місяці, відповідно до мого указу. Частину підприємств, за рішенням Кабінету міністрів, ми також передали до Фонду державного майна України. І нині ми працює над створенням необхідних корпоративних стратегій, для того, щоб після прийняття законопроекту №3822, а ми чекаємо його прийняття вже в перебігу найближчих тижнів, реформа успішно відбулася. Президент нам доручив цю роботу до кінця поточного року. Зараз ми працюємо над тим, щоб вчасно виконати всі завдання», – сказав чиновник.

Також він прокоментував питання приватизації частини підприємств.

«Зараз, за ​​рішенням Кабміну, на приватизацію передали 15 підприємств. Ще 4 підприємства нині перебувають в процесі передачі. Пару тижнів тому ми провели робочу зустріч з Фондом державного майна з цього приводу. Я хочу в черговий раз підкреслити, що всі ці підприємства не мають абсолютно ніяких відношення до оборонно-промислового комплексу. Ці підприємства вже протягом багатьох років не виробляють оборонну продукцію, а частина з них навіть втратила в цілому можливість це робити. Тобто їх приватизація – це можливість залучити інвестиції для розвитку українських регіонів і їх промисловості. Саме тому уряд прийняв таке рішення з приводу їх приватизації. Ми нині робимо глибокий аналіз щодо того, які саме підприємства повинні створити фундамент нового і сучасного оборонно-промислового комплексу для нашої держави в майбутньому. Зараз приватизація відносно частини підприємств вже оголошена. Наприклад, якщо взяти завод «Судмаш». Його приватизація дасть шанс Херсонській області на подальший розвиток своєї промисловості», – резюмував глава компанії.

Раніше в «Укроборонпромі» назвали терміни закінчення реформи підприємства: імовірно, всі процеси повинні завершитися до кінця поточного року. Про це повідомляє глава компанії.

У своєму повідомленні чиновник послався на законопроект №3822, який грає ключову роль в реформі підприємства.

Він вказав, що на останніх засіданнях профільного комітету закон остаточно доопрацювали та виписали спеціальні процедури, які потрібні для успішної реформи «Укроборонпрому».

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
26 Липня 2021 року - 22:47
Про це повідомляється у проекті постанови Кабміну
26 Липня 2021 року - 21:30
У МЗС наголошують, що країни можуть змінювати правила в'їзду.
26 Липня 2021 року - 19:29
Державна програма почне діяти з 1 січня 2022 року
26 Липня 2021 року - 18:33
В НКРЕКП повідомили, що в Україні мають намір вирівняти тарифи...