«Причина збитковості ДАК «Автомобільні дороги України» в неефективному управлінні» — експерт

Поділитися:

ДАК «Автомобільні дороги України»‎, 100% акцій якої належить «Укравтодору», прозвітувала про збитки в 118 млн грн за три квартали 2021 року. Про це свідчить звіт щодо виконання показників фінплану підприємства.

Серед причин збитків у компанії назвали:

  • недостатній обсяг надходжень від замовників за виконані роботи з ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг;
  • блокування рахунків компанії та неможливість участі у тендерах;
  • витрати на утримання виробничих баз, що використовуються у виробничій діяльності.

Державна компанія володіє активами на 6,4 млрд грн та має 3,6 млрд грн фінансових зобов’язань. З 2018 року сума активів знизилася на 100 млн грн, а сума зобов’язань навпаки зросла на 400 млн грн.

На 27 дочірніх підприємствах компанії працюють 12 543 особи. Середня заробітна плата працівника становить 9 000 грн., менеджера середньої ланки — 15 000 грн., керівника — 36 000 грн. При цьому заробітна плата члена наглядової ради складає 238 000 грн, що у 26 разів більше, ніж винагорода одного працівника.

За результатами 2020 року компанія Автомобільні дороги України відзвітувала про чисті збитки на суму 130 млн грн. У ДАК заявляли, що 90% техніки та обладнання застаріли та потребують оновлення.

Подробиці теми розповіла проектний менеджер команди підтримки реформ в «‎Укравтодорі»‎ Аліна Мовчан в ефірі телеканалу «‎Перший Діловий».

«Дорожня техніка є застарілою, і щоб її оновити потрібне значне фінансування. На жаль, у порівнянні з приватними компаніями, де систематично інвестують багато коштів у розвиток, державні компанії у цьому недостатньо зацікавлені, і сьогодні вимоги до підрядників є дуже високими саме для того, аби дороги будувалися якісними», — зазначила експерт.

За словами фахівця, основною причиною збитковості ДАК «Автомобільні дороги України» є неефективне управління держкомпанією. Для того, аби виправити ситуацію створюються наглядові ради та використовуються нові інструменти для перегляду застарілих підходів в управлінні, зазначила експерт.

«Причина в неефективному управлінні, яке багато років «об’їдало» держкомпанію. Тобто, фактично 30 років нашу країну обкрадали, і те, що ми бачимо останні 10 років — це є результатом такого управління. Саме тому в держкомпаніях створюються наглядові ради, використовуються нові інструменти для перегляду застарілих підходів в управлінні. Компанія рухається до скорочення своїх боргів, зокрема, за рахунок оптимізації витрат та продажу свого майна, яке не використовується в роботі», — пояснила експерт.

Нагадаємо, ще перед тим, як ухвалити законопроект про Державний бюджет на 2022 рік, депутати Верховної Ради зійшлися в думці збільшити витрати Дорожнього фонду України.

Відомо, що на першому читанні засідання ВР під час розгляду законопроекту про Держбюджет-2022 було запроновано збільшити суму коштів, закладених на ремонт українських доріг. Обговорюваний розмір — 4,1 мільярда гривень.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ