Прибалтика відмовилася від електроенергії з РФ

Поділитися:

Країни Балтії уперше повністю відмовилися від російської електроенергії на період випробувань щодо виходу із енергокільця БРЕЛЛ (Білорусь, Росія, Естонія, Латвія і Литва), запланованого на 2025-й рік.

Відомо, що Латвія, не пояснюючи причин, призупинила комерційний імпорт з Росії на два дні, 8 та 11 квітня. Водночас здійснили тестове відключення ЛЕП між Білоруссю та Литвою.

У підсумку у європейській частині Росії ціни на електроенергію просіли, тоді як у Литві спотові ціни зросли.

У 2019 році країни Балтії вирішили повністю відмовитися від електроенергії Білорусі та РФ та синхронізуватися з європейськими енергомережами.

Нагадаємо, імпорт російської електроенергії в Україну збільшився в 1,9 рази в першому кварталі 2021 року і в порівнянні з першим кварталом 2020 року. Про це 9 квітня повідомила національна енергетична компанія “Укренерго”.

Раніше повідомлялося, що в разі боргів за електроенергію, постачальники електроенергії мають право відключити споживачів. Так, законом передбачено алгоритм дій, який постачальники не можуть порушити. Зокрема, відключення можливе не раніше, ніж через п’ять днів після того, як боржника попередили про це.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
9 Травня 2021 року - 18:52
Виглядає так, що профспілка була створена для дестабілізації роботи банку....
9 Травня 2021 року - 17:49
З 1 липня у нашій країні можна буде купляти та...
9 Травня 2021 року - 16:48
Ця дата є граничною, після неї будуть працювати штрафні санкції
9 Травня 2021 року - 15:23
Всі планують завершити до кінця травня поточного року