Польща повністю відмовиться від російського газу

Поділитися:

На сьогоднішній день частка російського газ на території Польщі становить близько 60%. Ще чотири роки тому цей відсоток становив 87%.

Як повідомляє в середу, 27 травня, Польське радіо, про це заявив голова Польської нафтогазової компанії Єжи Квецінскій. За його словами, Польща хоче незалежності від російського газу. Для цього, зокрема, країна розвиває газопорт СПГ в Свіноуйсцю.

Сьогодні потужність терміналу імені Леха і Марії Качинських становить п’ять мільярдів кубометрів, що задовольнило б чверть внутрішніх потреб Польщі, – пояснив представник компанії, додавши, що розвиток об’єкта дозволить імпортувати майже 8,5 мільярда кубометрів газу в рік.

Квецінскій також нагадав, що в польський газопорт надходить газ, зокрема, з Катару і США. Після 2022 року польська економіка повинна повністю звільниться від поставок газу з Росії.

Нагадаємо, 26 травня повністю припинилися транзитні поставки російського газу по газопроводу Ямал-Європа через територію Польщі. Це пов’язано із завершенням довгострокового контракту на використання польської ділянки.

Як раніше повідомлялося, угоду про транзит газу між Україною і Російською Федерацією і Польщею, яке закінчується в кінці травня поточного року, не буде продовжено. Про це повідомило керівництво російського «Газпрому».

Польська держава зі свого боку призводить діючі в енергетичному секторі норми відповідно до правил Європейського Союзу і намагається послабити давню залежність від поставок російського газу.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
17 Вересня 2021 року - 21:43
Проект по біометану на увазі інвестиції, і це добре для...
17 Вересня 2021 року - 21:22
При цьому президент VR Capital Group Ltd Річард Дейтц заявив,...
17 Вересня 2021 року - 20:49
Йдеться про період з січня по кінець серпня поточного року
17 Вересня 2021 року - 20:22
Таке збільшення виробничих площ дозволить виробляти на 25% більше продукції