«По кожному об’єкту на продаж Мін’юст замовляє додаткову оцінку» – заступник міністра юстиції

Поділитися:

Міністерство юстиції продає будівлі трьох колишніх в’язниць: Ковельської виховної колонії у Волинській області, Івано-Франківське установа виконання покарань №12 в селі Тростянець та Миколаївську виправну колонію №50 в селі Держів Львівської області. Про це повідомили в Мін’юсті.

За словами представників міністерства, аукціони можуть відбутися ще до кінця осені.

Найдорожче продають Ковельську колонію (земельну ділянку 4,86 ​​га) – за 41,62 млн гривень. Миколаївська колонія (земельну ділянку 15,5 га) пропонується за 17,12 млн гривень, а в’язниця в Івано-Франківській області (земельну ділянку 67 га) – за 7,86 млн гривень. На думку Малюськи, на місці третьої ділянки може вийти непоганий гольф-клуб.

Міністерство юстиції України спільно з Фондом держмайна (ФДМ) у рамках ініціативи «Велика приватизація в’язниць» планують виставити на прозорі аукціони майно 35 виправних пенітенціарних установ по всій країні, які знаходяться на консервації

Подробиці теми розповіла заступник міністра юстиції Олена Висоцька в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Наші об’єкти зазвичай вже дуже старі й ми звичайно ж розуміємо, що балансова вартість виходить дуже низькою. Іноді це навіть нуль. Іноді на приватизацію навіть виставляються фізично повністю зношені приміщення. Тобто було б несправедливо стосовно нашого проекту не замовляти додаткову грошову оцінку таких приміщень. Експертизу перевіряє Фонд державного майна України на моменти її справедливості та ефективності. І тільки після цього той чи інший проект виставляють на приватизацію», – розповіла вона.

Також фахівець розповіла докладніше про проведення додаткової експертизи в рамках приватизації.

«Сама методика передбачає те, що експерт виїжджає прямо на місце оцінки й дивиться на теперішній стан того чи іншого об’єкта. Багато приміщень були побудовані в 60-70 роки минулого століття, і їх реальна вартість доходить до нуля. Тому додаткова оцінка з боку експерта визначає, яку саме площу мають приміщення та який у них технічний стан. Саме це може і визначити якусь додаткову вартість об’єкта. По суті, це просто переоцінка того чи іншого об’єкта згідно з поточними реаліями», – сказала експерт.

Раніше в Міністерстві юстиції України запропонували переобладнати українські в’язниці в коворкінг. Про це написав глава відомства на своїй сторінці в Facebook.

У своїй публікації він запропонував новим власникам переробити в’язницю в коворкінг.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
3 Грудня 2021 року - 9:10
Аварія сталася 1 листопада
3 Грудня 2021 року - 9:01
З 1 грудня 2021 року в Україні підвищили прожитковий мінімум...
3 Грудня 2021 року - 7:42
Техніка вже заступила на бойове чергування на курильському острові Матуа
2 Грудня 2021 року - 22:22
В Україні відкриють 100 офлайн-центрів підтримки для надання допомоги під...