Підписано закон про дотації агровиробникам

Поділитися:

Президент Володимир Зеленський узаконив державні дотації українським аграрним виробникам. Як інформує Офіс президента, підписано закон (№ 1601-IX), який передбачає зміни у низці законів щодо вдосконалення правового регулювання страхування с/г продукції з держпідтримкою. Відповідний проєкт закону парламент ухвалив 1 липня.

Зазначається, що завдяки цьому документу буде забезпечено фінансову стабільність агровиробників під час несприятливих погодних умов, а також буде збільшено застрахованих с/г угідь, розширено ринок страхування продукції.

За цим законом, збільшиться ставка податку на дохід за угодами страхування с/г продукції на 0,5% задля спрямування відповідних грошей на підтримку страхування агропродукції. Визначено механізм надання держпідтримки с/г виробникам щодо страхування агропродукції, і вимоги до охочих отримати таку допомогу. Також визначено об’єкти страхування, ризики та випадки страхування із держпідтримкою.

Як повідомляють в Офісі президента, розмір компенсації агровиробникам страхових платежів становитиме 60%. Однак, все ж він буде визначатися, враховуючи можливості держбюджету згідно з порядком використання бюджетних коштів. Окрім того, підписаний президентом закон, скасовує положення про страхування с/г продукції через Аграрний страховий пул.

Закон набуде чинності наступного дня після його публікації.

Раніше ми повідомляли, що у Мінфіні підрахували, що з початку роботи програми «Доступні кредити 5-7-9%» ними скористалися понад 19 тисяч підприємців. У грошах це більше ніж 50 мільярдів виданих кредитів, і майже половину з них отримав агросектор. Згідно зі статистикою, 19,3 млрд гривень було виділено для рефінансування минулих позик, а на капінвестиції прийшлося трохи понад 6,5 млрд грн.

Також ми писали, як буде дорожчати земля в Україні у зв’язку з відкриттям ринку землі. У Міністерстві аграрної політики повідомляють, що вартість землі в Україні щорічно буде підвищуватися на близько 7-10%.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Липня 2021 року - 14:17
Такі прогнози пов'язані з опитуванням, проведеним нацрегулятором
27 Липня 2021 року - 13:54
Відомо, що державний бюджет щороку недоотримує до 300 мільярдів гривень
27 Липня 2021 року - 13:41
Щоб газ не відключили, потрібно буде встановити лічильник
27 Липня 2021 року - 13:18
Про плани на майбутнє співробітництво президент Джо Байден