Перу наклало штраф на Україну – подробиці

Поділитися:

Владою Перу розпочато процес накладення штрафу на Україну через зрив термінів поставок транспортного літака Ан-178, повідомляє Infodefensa.

Відповідний договір про передачу поліції Перу літака уклали у 2019 році, українська сторона мала виконати його умови не пізніше кінця жовтня поточного року.

Відтак, через зрив контракту Україну зобов’язали виплатити по 5 тисяч доларів за 2 місяці протермінування, а подальші три місяці коштуватимуть 35 тисяч доларів, пеня між п’ятим та дванадцятим місяцями – 70 тисяч доларів.

Примітно, що у контракті прописана можливість збільшення термінів поставки літака за згодою сторін, однак український «Спецтехнекспорт» вирішив не просити про це.

У разі цілого року перевищення терміну протермінування замовник має право вимагати розірвання контракт.

Делегації Перу, яка прибула в Україну, на двигунобудівному заводі «Мотор Січ» показали тільки один частково зібраний літак.

За підрахунками державних аудиторів Перу, через тривалу затримку з поставкою літака, закупленого поліцією, потенційні економічні втрати сягатимуть 64 мільйонів доларів.

У лютому 2021-го на ДП «Антонов» заявили, що дійсно не отримали від «Спецтехноекспорту» виплату від поліції Перу за літак Ан-178.

Раніше ми повідомляли, що незабаром національний авіаперевізник UNA (Українські національні авіалінії) отримає п’ять літаків вітчизняного виробництва.

Також ми писали, що Airbus випустив останній лайнер-гігант A380.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ