Парламентарі думають над списанням боргів за валютними кредитами

Поділитися:

Комітет Ради з питань фінансів, податкової і митної політики розглянув низку законопроектів стосовно реструктуризації боргів за валютними кредитами.

За результатами засідання, рекомендував ухвалити, зокрема, проект закону №4475, який доповнює Закон «Про споживче кредитування», що стосується реструктуризації заборгованості за валютними кредитами, а також перерахунку фінансових зобов’язань в еквівалент у гривні та списання неустойки за цими угодами.

Також рекомендовано ухвалити проект закону №4398, що вносить зміни до закону щодо системи гарантування вкладів фізосіб та Кодексу з процедури банкрутства у частині реструктуризації боргу валютних позичальників у зв’язку з процедурою банкрутства.

Окрім того, рекомендовано ухвалити проект закону №4399, який пропонує звільнити від сплати податку на доходи фізосіб з прощеного боргу.

Як очікується, ці законопроекти захистять права й законні інтереси громадян, урівноважать інтереси кредиторів і боржників, а також захистять українців, які постраждали через отримані позики під заставу житла під час валютних коливань.

Раніше ми повідомляли, що українські банки вже видають іпотечні кредити під 7 відсотків річних.

Також ми писали, що торік громадяни на 3,8 млрд гривень взяли іпотечних кредитів. За інформацією Національному банку, показник був на 36% вищий порівняно з 2019-м.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
15 Квітня 2021 року - 10:00
На сьогодні мінімальна пенсія в Україні дорівнює 1769 гривень, а...
14 Квітня 2021 року - 21:30
Щонайменше двох фігурантів санкційного списку контрабандистів з Указу Президента України...
14 Квітня 2021 року - 18:56
Проведення реформи ринку таксі в Україні в п'ятирічній перспективі може...
14 Квітня 2021 року - 17:24
У 2020 році економічний ефект від діяльності Національного антикорупційного бюро...