«Падіння видобутку газу негативно впливає на параметри безпеки України», – колишній міністр екології та природних ресурсів

Поділитися:

137 видів сировини та корисних копалин, будуть перебувати під особливим контролем держави. Про це на брифінгу за результатами засідання Ради Національної Безпеки та Оборони повідомив секретар РНБО Олексій Данилов.

«Третє питання, яке розглядалося на засіданні РНБО – питання про стимулювання пошуку та збагачення корисних копалин, що мають стратегічне і критичне значення для економіки та обороноздатності України», – сказав Данилов.

Тепер більш ретельно будуть видаватися ліцензії на їх видобуток.

За його словами, наразі ліцензії, які мають певні компанії на видобуток міді – є, але жодного кілограма міді на території України не видобувають.

Уже в п’ятницю, 23 липня, президент України Володимир Зеленський своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки від 16 липня поточного року про корисні копалини. Кабінету міністрів дано доручення, які покликані стимулювати їх пошук, видобуток і збагачення. Про це повідомляє Офіс президента.

«Ввести в дію рішення Ради національної безпеки та оборони України від 16 липня 2021 року «Про стимулювання пошуку, видобутку і збагачення корисних копалин, що мають стратегічне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави», – йдеться в указі Зеленського.

Подробиці теми розповів колишній міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ефірі телеканалу «Перший Діловий».

«Наразі велика частина інформації з приводу видобутку ресурсів в Україні знаходиться у відкритому доступі на сайті Державної служби з надрокористування. Адже мова йде про сотні найменувань і очевидно, що все це тримати в голові складно. Кожен може особисто подивитися той розділ, який його цікавить. Але для загального інтересу скажу, що звичайно в цьому контексті найважливішою можна вважати частину тих ресурсів, яка стосується нашої енергетики – так званих енергоносіїв. За останній рік ми бачимо спад у видобутку природного газу серед свердловин, які працюють в Україні. Це звичайно ж погано впливає, як на наші соціально-економічні параметри, так і на параметри безпеки України. Тому підняття даного питання з боку РНБО – звичайно ж важлива річ. Але це важливо не тільки тоді, коли ми говоримо про нафту або газ. Це важливо і для тих ресурсів, які Україна зможе надалі використовувати для розвитку альтернативних джерел електроенергії або ж в нашій металургії. Остання за різними оцінками становить до 30% нашого експорту і звичайно ж прямо впливає на наповнення нашого державного бюджету», – сказав експерт.

Він вказав, що з одного боку дії РНБО зрозумілі й правильні, з точки зору національних інтересів України. Але водночас методи й такі рішення виглядають для українців за межею того правового поля, яке передбачає закон.

«Тому звичайно ж влада повинна стежити за цими параметрами, але риторика, яку зараз використовують в РНБО, мене трохи насторожує. Згідно з Конституцією України, кожен чиновник в країні повинен працювати в тих межах, які існують в рамках нашого законодавства. І деякі таки моменти як «більш ретельна увага до наших українських ресурсів» просто не прописані в законах. Я розумію про що йде мова, але для багатьох українців це з боку виглядає так, ніби-то РНБО виходить за межі правового поля», – вважає колишній міністр.

Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський ввів в дію відразу чотири рішення з боку Ради національної безпеки та оборони. Про це повідомляє пресслужба Офісу Президента.

Вказується, що серед головних рішень, лідер держави схвалив указ «Про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до Організації Північноатлантичного договору»

Відповідно до закону, тепер уряд України буде активно працювати над створенням центральних органів виконавчої влади та інших державних органів окремих структурних підрозділів з питань євроатлантичної інтеграції України.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
20 Вересня 2021 року - 16:24
У вересні 2020 року кількість пропозицій складала 53 тисячі, натомість...
20 Вересня 2021 року - 15:35
В країні спостерігається погіршення епідеміологічної ситуації - МОЗ.
20 Вересня 2021 року - 15:05
В першу чергу будуть вирішуватися стратегічні завдання галузі, але також...
20 Вересня 2021 року - 14:29
Регулятором ринку буде Мінціфра, крім окремих випадків, де вступає НБУ...