«Оператора ГТС України» назвав потенційні джерела імпорту зрідженого газу

Поділитися:

За офіційними даними «Оператора ГТС України», планується посилити безпеку країни шляхом розширення мережі постачання зрідженого газу в Україну.

Зокрема, ОГТСУ продовжує працювати зі стратегічними європейськими партнерами, щоб у майбутньому розширити маршрути поставок LNG (скраплений газ) в Україну.

Повідомляється, що зараз ведуться переговори з потенційними партнерами з низки країн щодо виділення додаткових терміналів як джерела доставки зрідженого газу в Україну. Вже найближчим часом ними можуть стати Польща з терміналами Swinoujscie LNG та Gdansk FSRU LNG, Туреччина з терміналами Marmara Ereğlisi LNG, Egegaz Aliağa Yüzer LNG, Botas Dörtyol Y, Литва з терміналом Klaipėda LNG, а також Греція з терміналами Revithoussa LNG та Alexandroupolis LNG.

Також існує висока ймовірність розширення мережі постачання газу за допомогою Нідерландів, Хорватії та Франції.

Нагадаємо, що у жовтні 2021 року імпорт газу в Україну знизився на 70%. При цьому від усього обсягу палива, що надійшов, в країну 75% належить експорту Словаччини. А з Польщі постачання газу скоротилося до 1,8 мільйона кубометрів.

Раніше ми писали про те, що у листопаді показник експорту газу поставив історичний рекорд. Станом на листопад він сягнув 566 мільйонів кубометрів, що на 24% або на 109 млн кубічних метрів більше, ніж у жовтні 2021 року.

Також ми повідомляли, наскільки впав транзит російського газу через Україну.

Читайте також
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу
28 Лютого 2022 року - 9:44
Україна вже знищила 29 літаків РФ