Оператор ГТС хоче транспортувати в Європу водень і біометан

газ
Поділитися:

Оператор ГТС України зазначив, що зараз важливо знайти нові напрямки застосування газотранспортної інфраструктури, оскільки природний газ на етапі відмови від вугілля буде відігравати роль головного палива.

«Наша головна функція – транспортування природного газу. Але зараз увесь світ рухається до часу, коли викопні копалини не будуть використовуватися й усі оператори ГТС шукають майбутнє для своїх компаній за умови відмови від природного газу. Ми теж рухаємося в цьому напрямку, розуміємо, що треба знайти нове використання нашої газотранспортної системи. Насамперед розглядаємо її використання для транспортування інших типів газу метану (це біометан, метан із агропромислових відходів, сміття)», — зазначив Оператор ГТС України.

Крім того, він додав, що Україна має потенціал щорічно виробляти близько 7 млрд кубометрів газу. Це четверта частина від потреби нашої держави. Зокрема споживання газу становить близько 28 млрд кубометрів газу на рік.

Керівник ОГТСУ вважає, що транспортування водню та сумішей водню – це ще один перспективний напрямок. Однак він наразі має багато технічних викликів для України.

«Європа пов’язує своє енергетичне майбутнє з воднем. Але для нас, як для оператора, це дуже складна задача. Потрібно оцінити усі ризики, пов’язані із транспортуванням водню нашою системою. Потрібно зрозуміти, який стан наших систем, де потрібно провести модернізацію. Ми активно вивчаємо досвід наших європейських колег та приймаємо активну участь у провідних до профільних асоціаціях. Ми бачимо, що перший крок, який потрібно зробити – це гармонізація законодавства щодо водню. Якщо ми привеземо водень до кордонів зі Словаччиною, ми повинні розуміти, що у них такі самі технічні вимоги, як і у нас, що вони приймуть цей водень у систему», — наголосив керівник ОГТСУ.

Станом на сьогодні Оператор ГТС України підтримує активний діалог з європейськими партнерами з Угорщини та Польщі. Крім того, планує розпочати перемовини зі Словаччиною стосовно можливостей транспортування водню і гармонізації законодавства.

Раніше Оператор ГТС розповів про обсяги імпорту газу.

Крім того, ми писали, що компанія «Оператор ГТС України» визначилася з постачальником газу.

Читайте також
GM Energy
19 Квітня 2024 року - 13:04
GM Energy презентувала двунаправлені зарядні пристрої для електромобілів “від автомобіля...
5 Січня 2023 року - 0:22
Повідомляємо, що Шкіря Ігор Миколайович є власником торгівельної марки «ПЕРШИЙ...
28 Лютого 2022 року - 12:12
Поки що невідомо, яку саме спадщину художниці Україна втратила
28 Лютого 2022 року - 10:30
Українська делегація їхала через Польщу