ОПЕК+ може збільшити видобуток нафти на тлі зростання ціни

Поділитися:

Міжнародне енергетичне агентство звернулося до країн ОПЕК+ з проханням пом’якшити політику обмеження видобутку нафти та нарощення її виробництва на тлі підвищення цін на ресурс та зростання світового попиту.

Сьогодні вартість нафти марки Brent на торгах підскочила до рекордних з квітня 2019 року 73,5 доларів, WTI – до рекордних з жовтня 2018 року 71,6 доларів за барель.

Фахівці пояснюють, що підвищення ціни обумовлене загальним відновленням світової економіки та перспективою підвищення попиту на паливо разом з прискоренням кампаній щеплень від коронавірусу у розвинених країнах. Повідомляється, що деяке зняття карантинних обмежень пришвидшило темпи відновлення руху авто- і авіатранспорту у Північній Америці та Європі.

На настрій ринку позитивно вплинуло і рішення країн-учасників саміту «Групи семи» передати 1 мільярд вакцин бідним державам.

Нагадаємо, що «Укрнафта» знизила видобуток нафти та газу. Як випливає з пресрелізу компанії, на 23,8 тисячі тонн було знижено обсяг видобутку нафти й конденсату (4,7%), та на 43 млн кубометрів газу (10,8%).

Також ми писали й про те, що «Укрнафта» заявила про готовність забезпечити ринок бензином в разі дефіциту.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
27 Листопада 2021 року - 22:59
Громадяни виступають проти двох нових законів: про референдум і експропріацію
27 Листопада 2021 року - 22:28
Штам «омікрон» виявили в двох осіб - у районах Челмсфорд...
27 Листопада 2021 року - 18:01
Літургію до Дня пам'яті жертв голодомору в Україні у храмі...
27 Листопада 2021 року - 17:02
У перший тиждень січня буде лише 3 робочих дні