«ОЕСР — це закритий клуб цивілізованих країн», — експерт

Поділитися:

Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) опублікувала результати огляду корпоративного управління державних підприємств України. В ОЕСР зазначили, що попри досягнутий прогрес, відбулася зміна пріоритетів, яка привела до «стагнації реформи та невдач».

Огляд ОЕСР також містить рекомендації щодо найближчих і довгострокових пріоритетів, необхідних для впровадження реформи корпоративного управління.

Короткострокові пріоритети: усунення невідповідностей і протиріч у законодавчій і нормативній базі; продовження реформи корпоративного управління в топ-15 держкомпаній; застосування кращих практик прозорості та розкриття інформації в економічно важливих держкомпаніях, зокрема вдосконалення фінансової та нефінансової звітності; розробка комплексної політики власності з чітким обґрунтуванням державної власності.

Крім того, це забезпечення прозорості та підзвітності при реалізації корпоративного управління держкомпаній; повернення практики складання річної агрегованої звітності держкомпаній, а також продовження наповнення інформації на платформі ProZvit і професіоналізація функції управління державною власністю як засобу боротьби з корупцією, а також уникнення надмірного політичного втручання і втручання в операційну діяльність держкомпаній, з метою підвищення її ефективності та прибутковості. Є також ряд довгострокових пріоритетів.

Про це в ефірі телеканалу «Перший Діловий» обговорили з експертом з корпоративного управління Олександром Лисенком.

«ОЕСР — Організація економічного співробітництва та розвитку. Якщо простими словами, то її можна назвати – закритий клуб цивілізованих країн, які впроваджують правила ведення бізнесу в цих цивілізованих країнах. Зокрема, саме ОЕСР визначає стандарти корпоративного управління, які найбільш широко визнані в усьому світі. І тому за останній місяць ви не раз чули такі висловлювання від перших осіб країни, як кращі практики, або провідні практики, або приведення до стандартів корпоративного управління. І коли всі ці словосполучення лунають, то це і маються на увазі оці практики, які впроваджує Організація економічного співробітництва та розвитку.

Огляд ОЕСР почався на прохання уряду України. Тобто на початку 2020 року уряд України звернувся до ОЕСР з проханням провести оцінки на те, чи відповідають практики в Україні стандартам корпоративного управління для державних підприємств. Цей огляд не готувався під події в «Нафтогазі», або в «Укрзалізниці». Але цей огляд готувався майже рік, пройшов дві робочі групи з учасниками-країнами ОЕСР. Він відбиває всі ті проблеми, які зараз сталися з такими компаніями, як «Нафтогаз» та «Укрзалізниця», — зазначив експерт.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
17 Вересня 2021 року - 10:28
Зараз обговорюється будівництво нового СІЗО під Києвом
17 Вересня 2021 року - 10:13
Найближчим часом частина територій України знову розподілиться в «жовту» зону...
17 Вересня 2021 року - 9:44
Їх майже неможливо підробити
17 Вересня 2021 року - 9:28
Громадяни зможуть отримати кошти для відкриття власної справи