Облгази винні Оператору ГТС 1,6 млрд гривень

Поділитися:

Борг різних постачальників «блакитного палива» державному підприємству «Оператор ГТС» сягнув 1,6 млрд грн. Про це з‘явилося повідомлення на порталі підприємства з транзиту газу.

Як наголошує оператор газотранспортної системи, за газ йому передусім заборгували газорозподільники з областей та міст – тобто міськгази та облгази. Ці учасники газового ринку протягом минулого року викачали з газопроводів з транзиту палива на 10,4 млрд грн. Весь об‘єм газу, якими з постачальниками поділився оператор, склав 2,4 млрд кубометрів.

Але підприємства з постачання палива населенню сплатили тільки 80% вартості викачаного газу.

«Оператор ГТС» називає головних боржників серед облгазів і те, скільки кожний з них винен на поточний момент. Понад усе заборгував «Донецькоблгаз» – 426 млн грн. На другому місці – «Луганськгаз» з боргом у 277 млн грн. На третьому – «Тернопільміськгаз», підприємство винне оператору 276 млн грн.

Постачальник газу жителям Київської області – «Київоблгаз» не додав операторові 59 млн грн. На підприємстві з транзиту газу зазначають, що ситуація загрожує стабільній роботі оператора й завдає збитків державному бюджету.

Нагадаємо, Оператор ГТС буде балансувати систему газу за 5,3 млрд гривень.

Також раніше повідомлялося, що в Україні з 1 січня 2021 року можуть довільно відключати подачу газу в разі відсутності наявності спеціальних лічильників в будинках українців.

Підписуйтесь на Перший Діловий телеканал в Telegram і Facebook і читайте найважливіші і найсвіжіші новини першими!

Читайте також
2 Березня 2021 року - 22:59
Україна ще не втратила шанс стати гідним гравцем на світовій...
2 Березня 2021 року - 22:00
PayPal повинен зайти в Україну, і Мінцифри планує обов'язково розв'язувати...
2 Березня 2021 року - 21:26
Чинне законодавство не зобов'язує платника податків перевіряти безпосередніх контрагентів
2 Березня 2021 року - 20:28
Вже перераховано перший транш на суму 0,7 млрд грн